Wielkości urojone

Mikołaj Narokow
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wielkości urojone
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

" Wielkości urojone " - pierwsza spośród trzech powieści tego pisarza ukazała sie w roku 1952 w Nowym Jorku i natychmiast została przetłumaczona na dziewięć języków - m.in. angielski, francuski, niemiecki i hiszpański. Filozoficzno-polityczny traktat o naturze bolszewizmu, który w imię urojonych wartości unicestwia miliony ludzi, łączy się w tej książce z sensacyjno-kryminalnym i miłosnym wątkiem, utrzymującym czytelnika w napięciu. Atmosfera tajemniczości i grozy towarzyszy wydarzeniom otrzymującym w finale zaskakującą pointę. W mrocznym stylu Dostojewskiego, nawiązując do " Biesów ", ale i parodiując je, Narokow po raz pierwszy w literaturze rosyjskiej, jeszcze za życia Józefa Stalina, ukazał machinę sowieckiego totalitaryzmu: gabinety rejonowych czekistów, katownie i wyrafinowane tortury, system prowokacji i wszędzie obecnych donosicieli- tzw. seksotów.
Tytuł oryginalny: Mnimye veličiny
Data wydania: 1994
ISBN: 978-83-7020-134-0, 9788370201340
Wydawnictwo: ALMA-PRESS
Stron: 414

Autor

Mikołaj Narokow Mikołaj Narokow
Urodzony 26 lipca 1887 roku w Federacji Rosyjskiej (Rosja)
Mikołaj Władimirowicz Narokow (prawdziwe nazwisko: Marczenko) urodził się w roku 1887 w Besarabii. Z wykształcenia inżynier, przez kilka lat mieszkał i pracował w Kazaniu. W czasie rewolucji był oficerem w Siłach Zbrojnych Południa Rosji. W 1932 jak...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Wielkości urojone aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-05-22
10 /10
Przeczytane Kryminał, sensacja, horror L. rosyjska Historyczne Fascynująca

Książkę przeczytałam w 2000 roku i zapadła mi głęboko w pamięć. To jest jedna z najlepszych książek jakie czytałam o bolszewizmie. Autor sam był oskarżony przez władze sowiecki o spisek , aresztowany i oskarżony. Doświadczył tego systemu od środka. Swoją książkę napisał już w USA. Książka ukazał się w 1952 roku w Nowym Jorku i natychmiast została przetłumaczona na dziewięć języków. Była to pierwsza książka w literaturze rosyjskiej , która jeszcze za życia Stalina ukazywała machinę sowieckiego totalitaryzmu. Opowiada o naturze bolszewizmu, który w imię urojonych wartości morduje miliony ludzi. Jednak jest to świetna powieść sensacyjno- kryminalna z wątkiem miłosnym, która toczy się w 1937 roku. Razem z bohaterami przemierzamy gabinety czekistów i katownie. Poznajemy system prowokacji i wszędzie obecnych donosicieli, ale też bezsensowność prześladowań narodu rosyjskiego, jego ogromną biedę i okrucieństwo NKWD.. Możemy poznać sposób myślenia i działania tych bolszewickich oprawców. Powieść toczy się w atmosferze tajemniczości i grozy trzymając czytelnika w napięciu aż do zaskakującego końca.

× 6 | Komentarze (2) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielkości urojone. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl