Wilczyca. Opowieść o sile natury i ludzkiej obsesji zabijania

Nate Blakeslee
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wilczyca. Opowieść o sile natury i ludzkiej obsesji zabijania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Człowiek stał się panem świata przez swoją obsesję zabijania. Zaopatrzony w broń decyduje o przetrwaniu tych, których uzna za słabszych. Jedną z jego ofiar stała się Szóstka, najbardziej znana na świecie wilczyca, obserwowana w social mediach przez miliony ludzi. Silna przywódczyni stada, inteligentna wojowniczka i kochająca matka. Przez jednych uwielbiana za wyjątkową waleczność, przez innych traktowana wyłącznie jako zwierzę do odstrzelenia. Pewnego dnia Szóstka ginie z rąk bezwzględnego myśliwego. Nate Blakeslee, uznany reporter śledczy, wprowadza nas w burzliwy spór między politykami, myśliwymi i obrońcami przyrody, którego osią jest życie i śmierć fascynującej wilczycy. Rozmowy z przedstawicielami wszystkich stron, materiały sądowe i prasowe autora tworzą wyjątkowy obraz konfliktu nierównych przeciwników – cywilizacji i natury. Czy człowiek może decydować o jej losie?
Data wydania: 2018-03-14
ISBN: 978-83-7515-490-0, 9788375154900
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 320

Autor

Nate Blakeslee Nate Blakeslee Nate Blakeslee mieszka w Austin i pracuje w miesięczniku „Texas Monthly”. Jego pierwsza książka, Tulia, została doceniona przez krytyków i nagrodzona w prestiżowych konkursach literackich, a według „The Washington Post” jest jedną z najważniejszych ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wilczyca. Opowieść o sile natury i ludzkiej obsesji zabijania? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Czytanna
2021-04-19
9 /10
Przeczytane
DY
@dynia62
2019-01-07
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wilczyca. Opowieść o sile natury i ludzkiej obsesji zabijania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl