Wilno. Przewodnik

Przemysław Włodek
Książka Wilno.  Przewodnik
Książka Wilno.  Przewodnik
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przewodnik turystyczny po Wilnie i najbliższej okolicy. W części ogólnej prócz standardowych informacji o mieście (historia, mieszkańcy itp.) Autor zamieszcza wielostronicową tabelę z zestawieniem nazw ulic. Kolejne kolumny informują jaka jest (była) nazwa danej ulicy: polska, z czasów carskich, litewska (w latach 1939-40), sowiecka i współczesna litewska). W części szczegółowej opisano 7 tras dla zwiedzających Wilno. Autor opatrzył je tytułami: "Trakt królewski", "Stare Miasto - część wschodnia", Stare Miasto - część zachodnia", "Wileńskie wzgórza. Antokol", "Z placu Katedralnego na Zwierzyniec", "Dwukrotne przejście przez tę samą rzekę", i "Zarzecze". Oprócz tego opisano wileńskie cmentarze oraz obiekty poza trasami i w okolicach miasta (miejsca widokowe, Kalwarię Wileńską, pałac w Werkach, kościół Trynitarzy, Ponary, Troki i Druskieniki). W części końcowej zamieszczono informacje praktyczne dla odwiedzających Wilno, bibliografię i skorowidze.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-89188-36-6, 9788389188366
Wydawnictwo: REWASZ
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wilno. Przewodnik nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wilno. Przewodnik. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe