Wirus paniki

Seth Mnookin
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wirus paniki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Obawy i mity, które narosły wokół szczepień ochronnych, krążą w przestrzeni publicznej od dekad. Rozstrzygnięciu wątpliwości nie pomagają media szukające skandali, a internet – choć może stanowić źródło wiedzy – często wprowadza jedynie chaos, niczym wirus rozprzestrzeniając błędne i niesprawdzone wiadomości.

Mimo że naukowcy od dekad pracują nad ulepszaniem szczepionek, wiedza wciąż przegrywa z pogłoskami. Dlaczego zagrożenia związane z brakiem szczepień są lekceważone, a w siłę rosną teorie spiskowe? A może kwestia szczepień nie jest wcale tak czarno-biała, jak twierdzą media na całym świecie?
Amerykański dziennikarz Seth Mnookin merytorycznie i klarownie rozkłada na czynniki pierwsze antyszczepionkowe fobie i ich źródła. Prowadzi czytelnika przez historię medycyny, objaśniając kolejne etapy rozwoju nauki oraz równoległego tworzenia się grup opierających swoją działalność na lęku i podejrzeniach.

Uzasadniona obawa czy kaprys klasy średniej? Prawdziwe zagrożenie czy brak wiedzy? „Wirus paniki” to opowieść o tym, jak strach potrafi pokonać rozsądek, a emocje – logikę.

„Mnookin nie szczędzi krytyki antyczepionkowcom, choć nie jest to tak naprawdę książka wymierzona w przeciwników szczepień, tylko w demokratyzację informacji. Autor pisze o chorobach zakaźnych, ale także o zakażeniu dezinformacją, które rozprzestrzenia się dzięki nowym technologiom.” David M. Shribman, „The Boston Globe”

„Mnookin błyskotliwie opisuje, w jaki sposób internet stał się narzędziem komunikacji dla tych, których łączą przekonania. Sięga przy tym wnikliwie do historii, przywołuje wiele interesujących anegdot i imponuje zakresem omawianego materiału.” Susannah Nesmith, „The Miami Herald”
Tytuł oryginalny: The Panic Virus
Data wydania: 2020-07-01
ISBN: 978-83-8191-064-4, 9788381910644
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Poza serią
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 392
dodana przez: Vernau
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Seth Mnookin Seth Mnookin
Urodzony w 1972 roku w USA
Seth Mnookin– amerykański pisarz i dziennikarz, profesor na MassachusettsInstitute of Technology. Od 2014 roku członek zarządu Narodowego StowarzyszeniaAutorów Publikacji Naukowych. W latach 2004–2018 pracował jako redaktor w„Vanity Fair”. Publikowa...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ała! Tylko w szczepionkę!

5.12.2019

Lubię spacery po cmentarzu - cisza, spokój, kwiaty. Jednym z moich ulubionych elementów pejzażowych współczesnych cmentarzy jest brak nagrobków na zbiorowych mogiłach sugerujących, że pięcioro rodzeństwa zeszło na ospę wietrzną w ciągu dwóch tygodni. Jednak patrząc na zawziętość niektórych ugrupowań podejrzewam, że niektórzy tęsknią za tym widokie... Recenzja książki Wirus paniki. Historia kontrowersji wokół szczepionek i autyzmu

@KazikLec@KazikLec × 1

Wirus paniki

18.10.2019

Dzięki ciągle rozwijającej się medycynie, zarówno długość naszego życia jak i jego komfort uległ znaczącej poprawie. Nie zawsze tak jednak było. My już pewnie nie pamiętamy chorób zakaźnych, które siały spustoszenie i zbierały śmiertelne żniwo. A nasza niewiedza wynika z faktu, że w swoim życiu przyjęliśmy kilkanaście szczepionek by uodpornić swój... Recenzja książki Wirus paniki. Historia kontrowersji wokół szczepionek i autyzmu

Moja opinia o książce

Opinie

@KazikLec
2019-12-05
8 /10
Przeczytane 2019
@cherryladyreads
2019-10-18
7 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Wirus paniki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl