Wizerunek mędrca w starszej szkole stoickiej

Krzysztof Łapiński
Książka Wizerunek mędrca w starszej szkole stoickiej
Książka Wizerunek mędrca w starszej szkole stoickiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Filozofię we właściwym sensie jako mądrość teoretyczną można dziś określić jako filozofię o podejściu a tym systemowym, rozstrzygającym problemy, a więc jako filozofię systematyczną w sensie N. Hartmanna, wywodzącą się z aporetyki Arystotelesa. Filozofię systematyczną możemy z kolei zdefiniować sprawnościowo jako episteme, a więc jako par exellence umiejętność odróżniania problemów rzeczywistych od problemów pozornych, metodologicznie zaś, jako typ dociekań o nachyleniu historyczno-genetycznym. Temu badawczemu ideałowi służyć ma seria Hermeneutyka problemów filozofii, będąca paralelnym, uzupełniającym przedsięwzięciem do istniejącej już serii Studia z filozofii systematyczne; wydawanej przez IFiS PAN w Warszawie"  
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-87479-43-5, 9788387479435
Wydawnictwo: Rolewski
Seria: Hermeneutyka problemów filozofii
Kategoria: Filozofia
Stron: 220
dodana przez: jbutton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wizerunek mędrca w starszej szkole stoickiej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wizerunek mędrca w starszej szkole stoickiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}