WKŁAD W PRZEKŁAD 2. Materiały pokonferencyjne 8. Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych „Zapętleni w przekładzie”

Aleksandra Kamińska, Anna Filipek, Marta Osiecka
Książka WKŁAD W PRZEKŁAD 2. Materiały pokonferencyjne 8. Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych „Zapętleni w przekładzie”
Książka WKŁAD W PRZEKŁAD 2. Materiały pokonferencyjne 8. Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych „Zapętleni w przekładzie”
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Już po raz drugi mamy przyjemność przedstawić rezultat Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych organizowanych przez studentów Koła Naukowego Anglistów Uniwersytetu Jagiellońskiego i Koła Naukowego Katedry UNESCO UJ. Niniejszy tom zawiera referaty i zapisy dyskusji, których można było wysłuchać podczas 8. edycji SWT organizowanej pod hasłem „Zapętleni w przekładzie” (13–16 maja 2013 r.). Prezentujemy artykuły związane z teorią i praktyką tłumaczenia poezji i dramatu, prozy oraz utworów multimodalnych. Młodzi adepci sztuki translatorskiej podejmują tematy tak różnorodne, jak audiodeskrypcja i przekład komiksów, ale też tłumaczenie mów przedśmiertnych z XVI i XVII w. W konferencji udział wzięli nie tylko studenci i absolwenci przekładoznawstwa z uczelni w całej Polsce, ale także uznani tłumacze literatury. Wszystkie włączone do tomu prace prezentują wysoki poziom merytoryczny, akademicki i językowy (…). Tom zawiera [m.in.] prace młodych uczonych z różnych ośrodków akademickich, bowiem trwająca już od ośmiu lat inicjatywa organizowania warsztatów tłumaczeniowych co roku gromadzi uczestników spoza krakowskich uczelni, będąc być może największym i z pewnością najdłużej trwającym tego rodzaju przedsięwzięciem w kraju. dr hab. Magda Heydel  
Data wydania: 2014-05-12
ISBN: 978-83-64057-40-3, 9788364057403
Wydawnictwo: Liberatura
Seria: Liberatura
Kategoria: Językoznawstwo
Stron: 344
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka WKŁAD W PRZEKŁAD 2. Materiały pokonferencyjne 8. Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych „Zapętleni w przekładzie” aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka WKŁAD W PRZEKŁAD 2. Materiały pokonferencyjne 8. Studenckich Warsztatów Tłumaczeniowych „Zapętleni w przekładzie”. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}