Wojna, którą w końcu wygrałam

Kimberly Brubaker Bradley
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Wojna, którą w końcu wygrałam
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Harda, odważna i jednocześnie pełna ofiarności Ada na długo zapada w pamięci. W drugiej części obsypanej nagrodami „Wojny, która ocaliła mi życie” zwycięsko mierzy się z wyzwaniami, które przynosi jej los. Bestseller „New York Timesa”. Kiedy szpotawą stopę jedenastoletniej Ady udaje się w końcu zoperować, dziewczyna ostatecznie przekonuje się, że nie jest fizyczną i psychiczną kaleką, za jaką uważała ją matka. Wkrótce jednak dowiaduje się, że przestała także być córką. Kim zatem jest teraz?
Wokół nadal szaleje II wojna światowa. Ada, jej brat Jamie i Susan, opiekunka rodzeństwa, zamieszkują w wiejskiej posiadłości wraz z surową lady Thorton i jej córką Maggie. Życie w zatłoczonym domu rodzi napięcia. Jakby tego było mało, wprowadza się Ruth, tajemnicza dziewczyna z Niemiec. Czy Ruth może być szpiegiem?
Kontynuacja „Wojny, która ocaliła mi życie” ukazuje dalszą drogę Ady w poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, przy okazji ucząc, że prawdziwa wolność to nie tylko możliwość wyboru, lecz także odwaga, by wybierać to, co słuszne. 
Tytuł oryginalny: The War I Finally Won
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-63156-30-5, 9788363156305
Wydawnictwo: Entliczek
Stron: 384
dodana przez: sandrajasona

Autor

Kimberly Brubaker Bradley Kimberly Brubaker Bradley
Urodzona 24 czerwca 1967 roku w USA (Fort Wayne, Indiana)
Amerykańska pisarka, autorka książek dla dzieci poruszających ważne tematy społeczne i historyczne. Ukończyła Smith College, a za swoją twórczość otrzymała m.in. nagrodę Medal Johna Newbery.

Pozostałe książki:

Wojna, która ocaliła mi życie
Wszystkie książki Kimberly Brubaker Bradley

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Historia, która w sposób godny opowiada o tamtych czasach.

21.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ada po operacji razem z bratem Jamie i opiekunką Susan zamieszkują w domu na posesji lady Thorton i jej córki Maggie. Tutaj przybywa nieco starsza od niej dziewczynka Ruth, tajemnicza Niemka. Wszyscy razem muszą nauczyć się żyć wspólnie, co jest bardzo trudne, ze względu na przeżycia i doświadczenia. „Mama nie żyła. Nie mogła nas już skrzywdzić.... {} Recenzja książki Wojna, którą w końcu wygrałam

@sandrajasona@sandrajasona {}× 11

Moja opinia o książce

Opinie

@Justyna_K
2020-02-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Warte polecenia Z wojną w tle

 Poruszająca opowieść o dwójce dzieci, dla których wojenna zawierucha okazała  się wybawieniem. Ada i jej braciszek odnaleźli w końcu ciepłą, bezpieczną i pełną miłości oraz zrozumienia przystań. Historia Ady na długo pozostanie w mojej pamięci. Dziewczynka odważyła się pokochać, jej skołatana duszyczka odnalazła wreszcie spokój, a serce odnalazło matkę. Ta część nie wywołała we mnie aż tak slinych emocji jednak klimat i cała wyjątkowość jaka spowija tę historię zostały zachowane. Obie części stanowią doskonałą lekturę dla młodszych i starszych czytelników.

{}× 13 | link |
@apo
2021-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Książka jest drugą częścią świetnej publikacji - Wojna, która ocaliła mi życie która mnie zachwyciła. Byłam ciekawa jak będą się prezentować dalsze losy Ady. Nie zawiodłam się, Autorka nadal trzyma wysoki poziom.

Jedenastoletnia Ada trafia do szpitala. Udaje się zoperować jej szpotawą stopę. Dziewczynka uczy się chodzić na nowo. Dociera do niej, że nie jest kaleką. To zła decyzja matki i jej niewiedza doprowadziły ją do cierpienia. Ada próbuje na nowo się zdefiniować. Siebie i relacje, w których funkcjonuje. Jej szpitalną rekonwalescencje przerywa list - zostali z bratem sierotami.

Dom Susan zniszczyła bomba (więcej szczegółów w pierwszej części). Teraz wraz z dziećmi wprowadza się do wiejskiej posiadłości lady Thorton. Czują się tu niepewnie, brak im własnych rzeczy. Gdy udaje im się wypracować pewne zachowania dające bezpieczeństwo - wieczory przy kominku, wspólne czytanie; do domu wprowadza się lady Thorton i jej córka Maggie. Rodzą się napięcia. Lady Thorton narzuca wszystkim swoją wolę, nie rozumie ograniczeń jakie narzuca wojna. Choć star się pomagać, być użyteczna, to nadal zachowuje się jak dama i pani na włościach. Los nie wydaje się być łaskawy dla Ady, dodatkowo do domu wprowadza się jeszcze na życzenie lorda Thortona Ruth. Czy dziewczynka pochodząca z Niemiec jest szpiegiem? Co ...

{} | link |
@haudek
2021-04-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 0Legimi 2021-Książki
@Edyta_Frackowiak
2021-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@tea.books.lover
2020-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Poszukuję do swojej biblioteczki
@sandrajasona
2020-02-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Przeczytane w 2020 Dzieci, młodzież

Cytaty z książki

O nie! Książka Wojna, którą w końcu wygrałam. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl