Wokół fenomenu i istoty twórczości

Wiesław Andrukowicz
Wokół fenomenu i istoty twórczości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Prezentowana praca jest siódmą autorską książką Wiesława Andrukowicza, nawiązującą do własnego dorobku badań hermeneutycznych i empirycznych nad twórczością jako integralną podstawą rozwoju i kształcenia człowieka. Zawarta została w niej również próba syntezy osiągnięć filozofów, psychologów i pedagogów w rozpoznawaniu jej fenomenu istoty. Ideą tej książki jest zachowanie pewnej równowagi ontycznej, epistemicznej i metodologicznej. Praca składa się z sześciu rozdziałów oraz wprowadzenia i zakończenia. Wprowadzenie dotyczy krótkiej historii twórczości, rozumianej nie tyle jako genezy twórczej aktywności człowieka, co historii samego rozumienia pojęcia twórczości. Pierwszy rozdział jest szkicem ogólniejszego zamysłu ukazania twórczości, jako jednego z atrybutów bytu ujmowanego w koincydencji jedności przeciwieństw. Drugi - jest konsekwencją przyjętej ontologii pluralizmu. Rozdział trzeci jest egzemplifikacją badań nad możliwościami intelektualnymi, emocjonalnymi w procesie tworzenia. Czwarty - jest spojrzeniem na twórczość jako czynność intencjonalną człowieka oraz jako czynność niewyraźnie świadomą. Rozdział piąty ukazuje produkt kreacji siebie, a także kreacji stosunków międzyludzkich i ich systemu. Szósty - ilustruje praktyczną stronę przedstawionych refleksji.
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-7174-287-3, 9788371742873
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wokół fenomenu i istoty twórczości? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wokół fenomenu i istoty twórczości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl