Wrzawa śmiertelnych

Eric Nylund
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Wrzawa śmiertelnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Ważą się losy wojny Nieśmiertelnych i Piekielnych. Wynik starcia zależy od dwojga młodych ludzi. W dniu swoich piętnastych urodzin Fiona i Eliot zostają wplątani w odwieczny konflikt między bóstwami. Poznają prawdę o swoich rodzicach, którzy nie byli zwykłymi śmiertelnikami. Ich matką była bogini, a ojcem sam Książę Ciemności, Lucyfer. Od tysiącleci Nieśmiertelni i Piekielni konkurują o wpływ na ludzi, nie wolno im jednak walczyć ze sobą, ani mieszać się w ludzkie sprawy. Bliźnięta to jednak coś innego, nowa siła. Nie zdecydowali jeszcze po czyjej staną stronie. Niezwykle obiecujące otwarcie serii, która powinna spodobać się szerokiemu gronu odbiorców, od miłośników urban fantasy, po czytelników historii czerpiących z mitologii. Library Journal Eric Nylund na co dzień pracuje w Microsoft Game Studios (współtworzył m.in. „Mass Effect” i „Gears od War”). Jego poprzednie książki to historie osadzone w uniwersach ze znanych gier, jak chociażby „Halo”, ale także samodzielne powieści fantasy. Za „Miasteczko Dry Water” był nominowany do World Fantasy Award. „Wrzawa śmiertelnych” otwiera pięciotomową serię o przygodach rodzeństwa Post.
Data wydania: 2012-05-29
ISBN: 978-83-7839-159-3, 9788378391593
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Fantasy
Stron: 888

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wrzawa śmiertelnych

5.09.2012

Kwestia pochodzenia człowieka, choć nie raz bywa bagatelizowana, odgrywa znaczącą rolę w jego życiorysie. Owszem, zgadzam się ze stwierdzeniem, że najważniejszym czynnikiem kształtującym charakter i osobowość danej osoby jest sposób jego wychowania, ale przyjmuję równocześnie do wiadomości, że nawet on może odnieść sromotną porażkę w walce z gena... Recenzja książki Wrzawa śmiertelnych

"Kłamstwa mogły więc mieć jakiś cel, nie były jedynie metodą czynienia zła"

27.07.2012

“Z uwagi na kontrowersyjny charakter wszystkich historii dotyczących rodziny Postów i ostatnio pojawiające się informacje, że niektóre książki oparte na faktach nie do końca wiernie opisują rzeczywistość, redakcja TOR Books podjęła decyzję o zaklasyfikowaniu Wrzawy śmiertelnych przynajmniej tymczasowo do działu powieści fikcyjnych. Nie interesuje n... Recenzja książki Wrzawa śmiertelnych

Moja opinia o książce

Opinie

@PonuryDziadyga
2021-12-25
6 /10
Przeczytane 2015

Prawdę mówiąc sięgnąłem po tę książkę tylko dlatego, że nie miałem pod ręką nic ciekawszego. Nie dość że nie jestem jakimś wielkim fanem literatury młodzieżowej, to jeszcze napis u góry okładki zapachniał takim banałem, że zacząłem mieć myśli raczej mało wesołe.

Jednak nie było tak źle, jak by się mogło wydawać. Nylund wpadł bowiem na pomysł genialny. Bierzemy panteon postaci mitycznych, przenosimy je na grunt współczesny, dorzucamy wciągającą historię, mieszamy z kilkoma zwrotami akcji i mamy potencjalną żyłę złota.
Same sylwetki bohaterów są sprawnie skomponowane, dialogi między nimi, chociaż trochę uproszczone, również nie dają powodów do utyskiwań. Kolejną zaletą są wplecione w fabułę miejskie legendy, naprawdę zgrabnie to autor zrobił. Nawet przypisy potrafił rozpisać w sposób oryginalny i napędzający ciekawość czytelnika. Ten kto po książkę sięgnie, zorientuje się prędko, co jest w nich takiego wyjątkowego.

Niestety, jest również spora garść mankamentów. Niby nie są wielkie, ale zebrane do kupy mocno zaważyły na końcowej ocenie. Rodzeństwo Postów, pomimo IQ kwalifikującego ich do członkostwa w Mensie, zachowuje się często bardzo irracjonalnie, wręcz głupio. Gdzieś ta ich bystrość ulatuje w kluczowych momentach. Co jakiś czas rzuca się w oczy coś, co z logiką ma niewiele wspólnego, chociażby historia Roberta, czy ten nieszczęsny samochód. Zagadka na dziś: ile jest na świecie Maybachów Excelero ? Odpowiedź: 1 (słownie: jeden!). Zdawać by się mog...

| link |
@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-12
6 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
@Deline
2012-07-25
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wrzawa śmiertelnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl