Wściekłe

Ewa Podsiadły-Natorska
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wściekłe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Niedaleka przyszłość – będąca u progu totalitaryzmu Polska realizuje pionierskie Programy Udoskonalania Rodziny. Niezamężne kobiety są napiętnowane: nie mogą samotnie wyjechać za granicę, kupić dużego mieszkania, zameldować się w hotelu czy nocą wyjść z domu, ponieważ na ulicach grasują bojówki. Kwitnie propaganda. Każdy przejaw niesubordynacji jest surowo karany, a donosicielstwo nagradzane. Tamara Taszycka, której babcia zaczytywała się w „Bluszczu”, a którą matka nauczyła, że nie jest gorsza od żadnego mężczyzny, staje na czele partyzanckiej grupy sprzeciwiającej się ograniczaniu praw i swobód Polek. Wspólnie z kobietami jak ona wściekłymi na system planuje akcje wymierzone przeciwko rządowi. Przez oponentów nazywana „maskulinistką” i „feminazistką”, zafascynowana Glorią Steinem oraz Freddiem Mercurym, żyjąca w totalnej konspiracji, nierozumiana przez najbliższych, rozpoczyna rewolucję, za którą przyjdzie jej zapłacić wysoką cenę. "Ja nie wiem, czym jest feminizm. Wiem natomiast, czym jest sprawiedliwość" Tamara Taszycka.
Data wydania: 2018-11-13
ISBN: 978-83-283-4686-4, 9788328346864
Wydawnictwo: Editio
Stron: 344

Autor

Ewa Podsiadły-Natorska Ewa Podsiadły-Natorska Dziennikarka, copywriterka, blogerka. Szczęśliwa żona i mama dwóch synów. Z mężem prowadzi agencję medialną i blog Conatonatorscy.pl. Uwielbia aktywnie odpoczywać, gotować, czytać, podróżować, a przede wszystkim pisać.

Pozostałe książki:

Nie omijaj szczęścia Błękitne dziewczyny Dwa jabłka Adama
Wszystkie książki Ewa Podsiadły-Natorska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wściekłe!!!

7.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Będąca u progu totalitaryzmu Polska realizuje Programy Udoskonalania Rodziny. Jedyną rolą kobiety jest bycie żoną, matką i panią domu. Za całkowite porzucenie pracy w celu opiekowania się dziećmi, które zwolnią miejsce w przedszkolu, za co najmniej trójkę dzieci i za każde kolejne – rodziny dostają „wsparcie” w postaci mieszkań, wycieczek, pienięd... {} Recenzja książki Wściekłe

@kat.czyta@kat.czyta {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@ladymakbet33
2021-01-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@kat.czyta
2020-10-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wściekłe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl