Współczesny polski pisarz w Niemczech

Małgorzata Zduniak-Wiktorowicz
Współczesny polski pisarz w Niemczech
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Polska literatura powstająca na terenie Niemiec z racji swego kulturowego przemieszczenia wymaga zrewidowania naszych obyczajów czytelniczych, wymiany terminów krytycznoliterackich, a nawet wymusza ufundowanie specjalnej odmiany „polonistyki zagranicznej”, uczulonej na niedostatki polonistyki skoncentrowanej na działalności pisarek i pisarzy tworzących w kraju. Książka Małgorzaty Zduniak-Wiktorowicz prowokuje do podobnych refleksji poprzez nowe ujęcie problemów emigracyjnych, rzetelne informacje o osobliwej polskiej literaturze powstającej poza krajem, a także pomysłowe interpretacje twórczości Janusza Rudnickiego, Brygidy Helbig, Krzysztofa Niewrzędy i Krzysztofa Marii Załuskiego. Jest to książka napisana ciekawym, przystępnym językiem. W mistrzowski sposób Autorka oscyluje między biografią pisarzy a ich tekstami, nie popadając w przesadę. Zduniak-Wiktorowicz rozwija przy tym własną metodę opisu tekstów autorów migracyjnych. Nie nazywa jej, ale ją stwarza i na bieżąco realizuje. Z tego powodu książka jest ciekawą lekturą.
Data wydania: 2018-03-29
ISBN: 978-83-7177-654-0, 9788371776540
Wydawnictwo: Poznańskie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Współczesny polski pisarz w Niemczech? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Współczesny polski pisarz w Niemczech. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl