Wspomnienia z niepamięci

Gustaw Holoubek
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wspomnienia z niepamięci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

W tej niezwykłej książce, Gustaw Holoubek wskrzesza czasy swego dzieciństwa i młodości w rodzinnym Krakowie. Opowiada o rodzinie, przyjaciołach, kolegach i nauczycielach. Prowadzi nas ulicami, którymi chodził codziennie, daje nam odczuć klimat, koloryt i magię tego miasta, odtwarza atmosferę lat przed wojennych, czasu okupacji i pierwszych lat po wojnie. Szczęśliwy los ocalił Kraków i zachował go w takim stanie, jak w czasach narratora, dzięki temu te wspomnienia mają i będą miały zawsze realne tło, są swoistym przewodnikiem po mieście wielkiego aktora, który opisuje je słowami zakochanego, zauroczonego jego pięknem. Drugie wydanie "Wspomnień z niepamięci" zostało wzbogacone o wspaniałą kolekcję zdjęć z archiwów rodzinnych i teatralnych. To książka dla miłośników teatru i pięknego słowa, dla tych, którzy podziwiali i kochali Gustawa, dla tych w których pamięci żyje on wciąż, choć odszedł już rok temu.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-928431-0-8, 9788392843108
Wydawnictwo: Marginesy
Seria: sami swoi
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Gustaw Holoubek Gustaw Holoubek
Urodzony 21 kwietnia 1923 roku w Polsce (Krakow)
Był aktorem teatralnym i filmowym, reżyserem, dyrektorem teatrów, pedagogiem, prezesem Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności, posłem na Sejm PRL VII i VIII kadencji, senatorem.

Pozostałe książki:

Wszystkie książki Gustaw Holoubek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wspaniała biografia wieliego człowieka.

12.02.2012

6/6 to wysoka, najwyższa na moim blogu ocena. Wymaga porządnego uzasadnienia:) Już piszę, co tak bardzo urzekło mnie w tej autobiografii. Nie piszę o starannym wydaniu, bo to znajdziemy w wielu książkach. Przede wszystkim urzekła mnie wspaniała polszczyzna, którą jest napisana książka. Gustaw Holoubek był (i jest nadal) dla mnie wielkim, wspaniałym... Recenzja książki Wspomnienia z niepamięci

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-09-06
8 /10
Przeczytane Autobiografie

Piękny język, chwilami poezja najczystszej miary. Opowieść o życiu aktora, ze zwróceniem uwagi na dzieciństwo, młodość i początki aktorstwa.
Wielki człowiek, wielki aktor. W książce wyjaśnia swoje poglądy na sprawy podstawowe i te, które odegrały ważną rolę w ukształtowaniu Jego jako człowieka: takie jak Bóg, rodzina, kobiety, aktorstwo, poezja, romantyzm, Trylogia i czytanie, sport i humanistyka, Wschód i Zachód, Wojna i ZSRR, aktorstwo i ekshibicjonizm psychiczny w sztuce, Kraków, 'intelektualizm' i 'robotniczość'.

× 9 | link |
@MgorzataM
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Y: 2015 i wcześniejsze eony X: Auto/biografia, pamiętnik, wywiad

Cytaty z książki

O nie! Książka Wspomnienia z niepamięci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl