Wspomnienie o Ryszardzie Kazimierzu Lewańskim

Julian Maślanka
Książka Wspomnienie o Ryszardzie Kazimierzu Lewańskim
Książka Wspomnienie o Ryszardzie Kazimierzu Lewańskim
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tom zawiera artykuł prof. Juliana Maślanki poświęcony Ryszardowi Kazimierzowi Lewańskiemu (24 XI 1918 – 30 V 1996), zamieszkałe­mu po II wojnie światowej we Włoszech. Był on uczonym i działaczem polonijnym o szerokich zainteresowaniach naukowych, wybitnym bibliografem, jak też badaczem stosunków i związków historyczno‑kulturalnych polsko‑włoskich oraz inicjatorem i organizatorem kon­ferencji naukowych. Bibliografia prac Lewańskiego w okazałej księdze wydanej w 1990 roku przez Uniwersytet w Udine pt. Munera polonica et slavica. Riccardo C. Lewanski oblata pod red. Silvano De Fanti liczy około 120 pozycji w językach: włoskim, angielskim, polskim i niemieckim, w tym zaś ok. 20 książek. Autor wspomnień nie kryje osobistej perspek­tywy, bowiem z prof. Lewańskim łączyła go przez lata przyjaźń. Pracę wzbogacają zdjęcia z archiwum domowego autora.  
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-7657-283-3, 9788376572833
Wydawnictwo: Prymat Mariusz Śliwowski
Seria: Prelekcje Mistrzów
Kategoria: Językoznawstwo
Stron: 48
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wspomnienie o Ryszardzie Kazimierzu Lewańskim nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wspomnienie o Ryszardzie Kazimierzu Lewańskim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}