Wszyscy jesteśmy kanibalami

Claude Lévi-Strauss
Książka Wszyscy jesteśmy kanibalami
Książka Wszyscy jesteśmy kanibalami
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Claude Lévi-Strauss napisał stronice tworzące prezentowany tom w odpowiedzi na prośbę dużego włoskiego dziennika „La Repubblica”. Owocem jest niepublikowany dotąd zbiór składający się z szesnastu tekstów powstałych w języku francuskim w latach 1989–2000. Biorąc każdorazowo za punkt wyjścia jakieś bieżące wydarzenie, Lévi-Strauss nawiązuje do kilku z wielkich współczesnych debat. Czy chodzić będzie o epidemię nazywaną „chorobą wściekłych krów”, czy o współczesne formy kanibalizmu (żywieniowego lub terapeutycznego), czy o rasistowskie przesądy związane z praktykami rytualnymi (żeńskim albo męskim obrzezaniem), etnolog zachęca do podjęcia próby zrozumienia faktów społecznych rozwijających się na naszych oczach, przywołując dzieło Montaigne’a, stanowiące jeden z fundamentów zachodniej nowożytności: „każdy chce mienić barbarzyństwem to, co różni się od jego obyczaju”. W tych kronikach naznaczonych piętnem ostatnich lat XX wieku odnajdujemy przenikliwość i stymulujący pesymizm wielkiego antropologa. Zbiór otwiera tekst napisany w 1952 roku – "Męczeństwo Père Noël".  
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-233-3701-0, 9788323337010
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Seria: Cultura
Stron: 208
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wszyscy jesteśmy kanibalami? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wszyscy jesteśmy kanibalami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}