Wszystkie sztuki Sławomira Mrożka

Jan Błoński
Wszystkie sztuki Sławomira Mrożka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monografia twórczości dramatycznej zawiera wnikliwe omówienia wszystkich utworów Mrożka (od Policji przez Tango, Emigrantów, Pieszo, Portretu do Miłości na Krymie). Pokazuje, jakim wirtuozem jest Mrożek w tworzeniu form teatralnych i posługiwaniu się nimi. Analizuje główne tematy i motywy tej twórczości (np. stałą walkę chama i mędrka), ujawnia grę z cenzurą i społeczne znaczenie utworów pisarza.

Błyskotliwość stylu Jana Błońskiego w połączeniu z głębią myśli i oryginalnym spojrzeniem na literaturę sprawia, że książka jest cenną propozycją intelektualną dla wszystkich zainteresowanych współczesną polską kulturą, teatrem, literaturą.

Data wydania: 2002-01-01
ISBN: 978-83-08-03271-8, 9788308032718
Wydawnictwo: Literackie
Nagrody: Krakowska Książka Miesiąca (Zwycięzca)
Kategoria: Filozofia
Stron: 272

Autor

Jan Błoński Jan Błoński
Urodzony 15 stycznia 1931 roku w Polsce (Warszawa)
Jan Błoński – polski historyk literatury, krytyk literacki, eseista, tłumacz, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pozostałe książki:

Mikołaj Sęp Szarzyński a początki polskiego baroku Biedni Polacy patrzą na getto Błoński przekorny Listy 1963-1996 Listy 1958-1997
Wszystkie książki Jan Błoński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wszystkie sztuki Sławomira Mrożka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wszystkie sztuki Sławomira Mrożka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl