Wyspiański. Mitologia nowoczesnego artysty

Magdalena Popiel
Wyspiański. Mitologia nowoczesnego artysty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Ta ksiąşka powstała z głębokiego przekonania, şe warto przywrócić Wyspiańskiego nam samym. Wiek XX zaczął się dla nas wtedy, gdy w Krakowie ruszył pierwszy elektryczny tramwaj i gdy publiczność zgromadzona w Teatrze Miejskim usłyszałam po raz pierwszy pytanie Co tam panie w polityce?."
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-242-0702-2, 9788324207022
Wydawnictwo: Universitas
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Magdalena Popiel Magdalena Popiel Magdalena Popiel – profesor zwyczajny w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się literaturą w perspektywie estetycznej, antropologicznej i komparatystycznej. Opublikowała:...

Pozostałe książki:

Oblicza wzniosłości : estetyka powieści młodopolskiej Historia i metafora. O "Żywych kamieniach" Wacława Berenta Światowa historia literatury polskiej. Interpretacje
Wszystkie książki Magdalena Popiel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wyspiański. Mitologia nowoczesnego artysty? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wyspiański. Mitologia nowoczesnego artysty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl