X-Men 3/1992

Chris Claremont, John Byrne, Dave Cockrum ...
X-Men 3/1992
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Wolverine, sam" Podczas gdy Logan (Wolverine) powoli odzyskuje siły i stopniowo pokonuje ochronę budynku, by dostać się do przyjaciół, reszta mutantów znajduje się w rękach Hellfire Club. Ich największym problemem jest przejście Phoenix na stronę wroga, bowiem walka z potężną przyjaciółką to najgorsze co może ich spotkać. Dlatego Cyclops, wykorzystując psycho-łącze, wyrusza w "podróż" do jej umysłu, by uwolnić ją od wpływu Masterminda (to właśnie on ukrywał się pod postacią Jasona Wyngarde). Okazuje się jednak, że iluzja jest tak silna, że będąc w umyśle Jean, Scott musi stoczyć pojedynek na szpady z Jasonem, bowiem jest to jedyny sposób na uratowanie Phoenix. Niestety pojedynek wygrywa Wyngarde "zabijając" Cyclopsa w obszarze astralnym. W tym samym momencie przerażeni X-Men widzą jak ich przywódca z niewiadomych (dla nich) przyczyn osuwa się na ziemię!! Tymczasem Wolverine jest już coraz bliżej... "Przegrani bohaterowie!" Okazuje się, że wbrew pozorom Scott nie zginął, ale jego zasłabnięcie było spowodowane "śmiercią" w obszarze astralnym. Natychmiast potem do sali wpada wreszcie Wolverine, uwalniając kilku mutantów, w dodatku Jean obserwując "śmierć" Cyclopsa udaje się zwalczyć kontrolę Masterminda i również wspomaga Logana, uwalniając Scotta. X-Men dzięki temu, że udało się im zasoczyć przeciwników, to szybko pokonują ich. Tymczasem Phoenix odnajduje Jasona i za karę zmusza go by zasmakował "boskiej" wiedzy, czyli doświadczył absolutu, co powoduje u niego obłęd. Wreszcie mutanci, wolni od zagrożenia ze strony Hellfire Club, udają się w podróż powrotną do domu. Jednak ostatnie wydarzenie pozostawiły ogromny ślad w psychice Jean, która "polubiła" nieograniczone korzystanie ze swoich mocy i teraz stało się to czego od jakiegoś czasu obawiali się X-Men: Jean Grey utraciła nad sobą kontrolę stając się potężną i złowrogą Dark Phoenix!!
Tytuł oryginalny: The Uncanny X-Men #133-134, #94, #96
Data wydania: 1992
Wydawnictwo: TM-Semic
Cykl: X-Men, tom 3
Kategoria: Komiks
Stron: 52

Autor

Chris Claremont Chris Claremont
Urodzony 25 listopada 1950 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Brytyjsko-amerykański twórca komiksów i powieściopisarz, znany głównie z X-manów. Przypisuje mu się rozwijanie silnych postaci kobiecych, a także wprowadzanie skomplikowanych motywów literackich do narracji o superbohaterach.

Pozostałe książki:

Essential: Wolverine #1 Kapitan Brytania Wolverine Uncanny X-Men: Mroczna Phoenix Iron Fist: Poszukiwanie Colleen Wing
Wszystkie książki Chris Claremont

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę X-Men 3/1992? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka X-Men 3/1992. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

X-Men 1/1992
X-Men 1/1992
Terry Austin, John Byrne, Chris Claremont
...Boże, chroń to dziecię... Colossus, Wolverine, Storm, Cyclops, Phoenix i Nightcrawler żegnają si...
X-Men 2/1992
X-Men 2/1992
John Byrne, Chris Claremont, Len Wein, Dave Cockrum ...
"Ratuj się kto może!" Uciekająca przed zbirami z Hellfire Club, Kitty Pryde zostaje uratowana prze...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl