XHTML, CSS i JavaScript. Pierwsza pomoc

Radosław Sokół, Maria Sokół
XHTML, CSS i JavaScript. Pierwsza pomoc
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Początki — tworzenie szkieletu strony WWW i struktury dokumentu HTML Wygląd strony — kodowanie znaków, krój pisma i kaskadowe arkusze stylów Elementy witryny — listy, tabele, obrazy, odnośniki Interaktywność — formularze, bazy danych, historia działań użytkownika Masz świetne pomysły i chciałbyś pokazać je światu? A może założyłeś firmę i chcesz się zareklamować? Najlepszą współczesną wizytówką jest interesująca, funkcjonalna strona internetowa. Jeśli chcesz idealnie dopasować ją do swoich potrzeb, najlepiej byłoby zająć się nią osobiście. Jak jednak stworzyć taką stronę? Jak zapewnić jej dobre działanie, intuicyjność obsługi i właściwą strukturę? O co chodzi z tymi wszystkimi znacznikami? Co to jest CSS? Jak rozmieścić poszczególne elementy i ułatwić poruszanie się po witrynie? I czy da się ją połączyć z bazą danych? Nie martw się — spieszymy z pierwszą pomocą. Na te oraz wiele innych technicznych pytań szybko i jasno odpowie Ci ta właśnie książka! Projektowanie — tworzenie szkieletu strony WWW i struktury dokumentu HTML Czynności podstawowe — używanie znaczników, kodowanie znaków Formatowanie — definiowanie położenia, rozmiaru i koloru tekstu, ustawianie koloru strony Używanie kaskadowych arkuszy stylów (CSS) Dodawanie elementów — listy, tabele, odnośniki zewnętrzne i pocztowe Wstawianie obrazów — zmiana rozmiaru, ustawianie względem tekstu, pozycja na stronie Rola pakietu XAMPP i umieszczanie strony na serwerze Kontakt z użytkownikiem — formularze, wprowadzanie danych, historia odwiedzin Bazy danych — połączenie ze stroną, operacje na danych, prawa dostępu Wykorzystywanie technologii AJAX na stronach WWW Oto recepta na szybkie stworzenie własnej strony WWW! ]]>
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-246-1071-6, 9788324610716
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka XHTML, CSS i JavaScript. Pierwsza pomoc aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka XHTML, CSS i JavaScript. Pierwsza pomoc. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl