XML. Tworzenie stron WWW z wykorzystaniem XML, CSS, XHTML oraz XSLT. Niebieski podręcznik

Rob Huddleston
XML. Tworzenie stron WWW z wykorzystaniem XML, CSS, XHTML oraz XSLT. Niebieski podręcznik
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania dotyczące XML w jednym miejscu! * Do czego potrzebuję formatu XML? * Jak zapewnić poprawność plikom XML? * Jak przetworzyć plik XML do formatu XHTML? XML znaczy tyle, co „rozszerzalny język znaczników”. Prawdopodobnie słowo „rozszerzalny” w tym skrócie jest najważniejsze. Oznacza ono, że jako użytkownik możesz zdefiniować tyle znaczników, ile tylko jest Ci potrzebnych w danym przypadku. XML jest uniwersalnym językiem formalnym, za pomocą którego można reprezentować dane w usystematyzowany, strukturalny sposób. Niezależność od platformy jest niewątpliwie tą cechą, która pozwoliła mu na zdobycie ogromnej popularności — stał się on wręcz swego rodzaju standardem. W dodatku język ten pozwala na tworzenie stron internetowych przy użyciu XHTML, czyli przedstawienie HTML w postaci XML. Mało? Dzięki zastosowaniu XSLT możesz także przekształcić dowolny dokument XML do postaci XHTML! Dzięki książce „XML. Tworzenie stron WWW z wykorzystaniem XML, CSS, XHTML oraz XSLT. Niebieski podręcznik” poznasz podstawy XML i sposób przetwarzania plików XML za pomocą języka XSLT oraz dowiesz się, jak wybrać dobry edytor, pozwalający na wygodną pracę z dokumentami. W kolejnych rozdziałach zdobędziesz wiedzę na temat sposobów wykorzystania atrybutów i przestrzeni nazw oraz stworzysz swój pierwszy dokument XML. Ponadto nauczysz się definiować strukturę dokumentu za pomocą schematów i zobaczysz, jak łatwo można oceniać poprawność dokumentów XML. Autor książki zaprezentuje Ci również technikę generowania dokumentów XML na podstawie istniejących danych, między innymi w programach Access i Excel, oraz technikę przekształcania plików XML do formatu XHTML za pomocą języka XSLT. Jeżeli interesuje Cię format XML i formaty pokrewne, trzymasz w ręku książkę, której poszukiwania zajęły Ci tak dużo czasu! o Podstawy XML o Wprowadzenie do języka XSLT o Wybór dobrego edytora o Tworzenie dokumentów XML o Wykorzystanie przestrzeni nazw o Zastosowanie schematów do definiowania struktury dokumentu o Typy danych o Walidacja dokumentu o Tworzenie dokumentów XML na podstawie istniejących danych o Podstawy XHTML o Przekształcanie XML do XHTML za pomocą XSLT o Wyrażenia XPath o Formatowanie stron WWW za pomocą kaskadowych arkuszy stylów (CSS) o Przejście z HTML na XHTML o Walidacja dokumentu XHTML o Najczęstsze błędy w dokumentach XML, XSLT, XHTML, CSS o Integracja serwisu WWW z innymi serwisami Wykorzystaj wszystkie możliwości XML w swoich projektach!
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-246-1738-8, 9788324617388
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza HELION

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka XML. Tworzenie stron WWW z wykorzystaniem XML, CSS, XHTML oraz XSLT. Niebieski podręcznik nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka XML. Tworzenie stron WWW z wykorzystaniem XML, CSS, XHTML oraz XSLT. Niebieski podręcznik. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl