Z kart historii polskiego lotnictwa

Wacław Subotkin
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Z kart historii polskiego lotnictwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka zawiera wybrane zagadnienia dotyczące polskiego lotnictwa w czasach międzywojennych i w okresie II Wojny Światowej.
Data wydania: 1985
ISBN: 83-03-00745-9, 8303007459
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Kategoria: Militaria
Stron: 192

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Z kart historii polskiego lotnictwa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ryszpak
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane II wojna - Europa II wojna - wojna obronna Polski Lotnictwo Posiadam A.D. 2015

Książka pisana w latach 70. ubiegłego wieku. Na szczęście pisał ją człowiek, który na rzeczy znał się bardzo dobrze. Wacław Subotkin przed wojną pracował w Państwowych Zakładach Lotniczych. W czasie wojny pracował jako mechanik w angielskich a następnie polskich zakładach remontowych, był również m.in dowódcą eskadry w Dywizjonie 318.
W książce skupia się przede wszystkim na tragicznej osobie gen. Ludomiła Rayskiego, oskarżonego przed wojną o błędy w zarządzaniu polskim lotnictwem i całkowicie odsuniętego od lotnictwa. Odsuniętego do tego stopnia, że po przybyciu do Anglii skierowano go do obozu odosobnienia, jako osobę podejrzaną. Po zwolnieniu, dzięki wstawiennictwu dowództwa RAF latał między innymi w jednostce ferryingowej oraz w Eskadrze 1586, prowadzącej zrzuty dla walczącej Warszawy w 1944.
Autor opisuje również stan lotnictwa polskiego w przeddzień wojny, stawiając przy okazji wiele ważnych pytań.
Skrótowo omówiony jest również udział polskich dywizjonów w Bitwie o Anglię, dzieje 1 PLM "Warszawa", udział w konspiracji pozostających w kraju pracowników lotnictwa.
Książka stanowi również hołd oddany personelowi naziemnemu lotnisk, nie wymienianemu z reguły przy opisach wielkich bitew, a od których przecież bardzo wiele zależało.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Z kart historii polskiego lotnictwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl