Z krajobrazów poety

Adam "kstura" Miks
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Z krajobrazów poety
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

To oczywiste, że od poety oczekujemy nieoczywistego. Chodzi jednak o to, by to nieoczywiste nie zostało zasłonięte, zatarasowane przez obmacanie tajemnicy dużymi, ciężkimi słowami, by nienazwanego nie przesłonić jego nazwą. I właśnie to się autorowi udało w tomiku, który z przyjemnością oddajemy do rąk czytelników.


Koła autobusu
rozbryzgują
śnieg
Zima robi notatki
na nogawkach
Wiosną pojawią się
kwiaty – neony
Komunikaty słońca


(wiersz Komunikaty)
Data wydania: 2018-12-11
ISBN: 978-83-8011-892-8, 9788380118928
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
dodana przez: adam_miks

Autor

Adam "kstura" Miks Adam "kstura" Miks
Urodzony 27 lipca 1967 roku
Adam Miks (ur. 1967 r.), polski poeta. Debiutował w antologii Pracowni Terapii Rękodzielniczej Agis (lata 90-te). Publikował wiersze między innymi w: Akancie, Krzywym Kole Literatury, Helikopterze. Uczestnik wielu konkursów poetyckich, między innymi...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Uchwycić niezwykłość zwyczajności – o tomiku poetyckim „Z krajobrazów poety” Adama Miksa

16.05.2023

Autor reccenzji:Jan Skoumal Jak tego dokonać? Jak uchwycić codzienność i przybić ją piórem do kartki? Jak w sposób niezwykły opisać jej zwyczajność? Wreszcie, jak zmierzyć się z wynikającymi z niej przeszkodami i trudnościami? W swoim tomiku poetyckim Adam Miks stara się dać nam odpowiedzi na te pytania. Pokazuje nie tylko jak złap... Recenzja książki Z krajobrazów poety

@adam_miks@adam_miks × 7

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@przyrodazksiazka
2021-01-30
10 /10
Przeczytane

Jeśli ktokolwiek patrzy na czas czytania moich książek, to wie, że jest on bardzo krótki, choć książki są długie. Tutaj jednak wystąpiła we mnie pewna abstrakcja. Z opisu 36 stron jest tak naprawdę niewiele słów. Nie trzeba jednak pisać wiele, by dostrzec to, co znajduje się w niewielkiej ilości. Przyznam się bez bicia, że nie umiałam sobie poradzić z recenzją tych wierszy. Każdy z osobna wywoływał we mnie pewną tęsknotę i nawet współczucie nie dla autora, ale dla wszystkich innych ludzi, którzy nie zauważają tylu prostych rzeczy w tak piękny sposób. Dla nas wstanie rano oznacza obowiązki. Dla autora, czar parującej kawy, światło poranka, czy też nieustający kolor fioletu, który przebija się przez wiersze. Słowa pełne tęsknoty, ogromu pracy jaki trzeba włożyć w życie w samo przekonanie siebie, że chce się żyć i jeśli nie dla kogoś, to dla siebie samego. Opisy przyrody, abstrakcji myśli, które krążą mu po głowie niewypowiedziane, lecz spisane na bezbarwnych stronach jego barwnego życia.
,,Nie tylko ocaleni ale także wpisani w świat z fałszywym
olśnieniem
zdrowej części ciała zawierzywszy umiejętność chodzenia
samym sobie
Budowanie kroków
bez aparatów wspomagających lecz z pasją weryfikującą
natężenie mięśni''
Autor jest osobą niepełnosprawną. Przytoczyłam jego cytat, który poruszył moje serce. Dla nas chodzenie nie wymaga żadnego trudu. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele powinniśmy zawdzięczać naturze, że mamy tak naprawdę wszystko o...

| Komentarze (1) | link |
@gloriamariakuczora
@gloriamariakuczora
2021-06-03
10 /10

"Z krajobrazów poety", to tomik autorstwa Adama Miksa - poety-sentymentalisty. Wiersze przenoszą czytelnika w codzienność autora, łącząc wyobraźnię artysty z pięknem świata rzeczywistego. Podróż do wspomnień przedstawiona została za pomocą prostego języka, nasyconego wrażliwością i niezwykłym ciepłem chwil.
Harmonijne opisy krajobrazów oraz zjawisk pobudzają zmysły do wyobrażenia towarzyszących autorowi bodźców - podmuchu wiatru, szumu liści, jaskrawości słońca. Przywołują obecność napotkanej. Od pogodnej wiosny, aż po złoty blask jesieni, z całą gamą szczęśliwości i zwątpienia.
Podróż przez życie Adama Miksa odbywa się z należytą sobie wdzięcznością. Warto zatem przenieść się do świata autora i wraz z nim przeżyć utrwalone w pamięci zdarzenia.

| link |
@adam_miks
2018-12-12
8 /10
Chcę przeczytać

Cytaty z książki

Nie mów raczej
spójrz raczej podziękuj w milczeniu
Oto rumieniec wiewiórki
spada na nas
Zostajemy
obok w nad za i poza wierszem
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl