Zaginione dziecko

Emily Gunnis
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Zaginione dziecko
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Nowy thriller autorki międzynarodowego bestsellera „Dziewczyna z listu”.

Niektóre tajemnice spoczywają pogrzebane latami...

Trzynastoletnia Rebecca Waterhouse była w Seaview Cottage, gdy jej ojciec zabił matkę. Co jeszcze widziała?
Iris i Jessie, dorosłe córki Rebekki, wiedzą, że mimo upływu lat matka nie powie o tej straszliwej nocy ani słowa. A gdy Jessie znika bez wieści z ciężko chorym noworodkiem, Iris czuje, że klucz do zagadki tkwi w przeszłości.

Aby ocalić siostrę, musi zgłębić smutną historię miłości i zdrad. Tylko wtedy Seaview Cottage ujawni swój mroczny, tragiczny sekret…
Data wydania: 2022-08-24
ISBN: 978-83-8139-782-7, 9788381397827
Wydawnictwo: Świat Książki
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 320
dodana przez: Vernau

Autor

Emily Gunnis Emily Gunnis
Urodzona w 1975 roku w Wielkiej Brytanii

Pozostałe książki:

Dziewczyna z listu
Wszystkie książki Emily Gunnis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zaginione dzieci.

22.09.2022

"Zaginione dziecko" to dramat psychologiczny, a dokładnie rodzinny. Główne bohaterki to kobiety, które doświadczyły tragedii związanej z dzieckiem. Jedne, cierpią z powodu tego, że nie mogą mieć potomstwa, inne przechodzą psychozę poporodową. Ale nie tylko kobiety przeżywają traumę. Ten temat dotyczy również mężczyzn. Jeden z nich po powrocie z w... Recenzja książki Zaginione dziecko

@Malwi@Malwi × 20

Trauma zapisana w genach

7.09.2022

Dziękuję Wydawnictwu Świat Książki za egzemplarz do recenzji. „Zaginione dziecko” Emily Gunnis na tyle okładki określone jest jako thriller. Według mnie to przede wszystkim powieść o traumach. Książka ta to opowieść o trzech pokoleniach kobiet. Akcja centralizuje się na środkowej z nich, Rebbece. To ona 50 lat przed współczesnymi wydarze... Recenzja książki Zaginione dziecko

Zaginione dziecko

12.09.2022

Jak myślicie, czy warto zgłębiać wiedzę o naszych przodkach? Czy warto wyciągać na wierzch historie i tajemnice ludzi, których już z nami nie ma? A co będzie jeżeli okaże się, że prawda przez nas odkryta zburzy nasze dotychczasowe wyobrażenie o naszych babciach, dziadkach? Są sprawy z przeszłości, których zdecydowanie nie warto ruszać. Ale są też ... Recenzja książki Zaginione dziecko

Moja opinia o książce

Opinie

@gosia_myst
2022-09-15
Przeczytane

Rebecca w wieku trzynastu lat była światkiem morderstwa matki przez ojca. Mimo upływu lat nie może się z tym pogodzić, a okropna trauma jakiej doświadczyła przeszkadza jej w normalnym funkcjonowaniu. Wpływa to zwłaszcza na relacje ze starszą córką Jessie zwłaszcza, że poporodowa trauma spowodowała, iż wychowywał ją były mąż z nową małżonką. Jessie tuż przed porodem obawia się takiej samej psychozy, a gdy ta znika ze szpitala z ciężko chorym dzieckiem jej siostra czuje, że klucz do zagadki tkwi w przeszłości.

„Zaginione dziecko” to pełen niepokoju klimatyczny thriller z mocno rozbudowaną warstwą społeczno-obyczajową , który wciąga i porywa od pierwszych stron. Sama fabuła będąca konsekwencją wielu sekretów została niezwykle dobrze przemyślana. Lekki styl i nieoczywiste postacie są dużym plusem historii. Plastyczne opisy psychozy poporodowej, tego jak wpływają na całą rodzinę ale i pokazanie jakie piętno potrafi odcisnąć na ludzkiej psychice wojna może szokować. Tak jak fakt, że jeszcze w latach pięćdziesiątych mąż mógł umieścić w szpitalu psychiatrycznym żonę gdy ta mu się znudziła. Całość jest pełna mroku, dramatu ale i wielkiej miłości do dziecka. Autorka pokazała jak stan psychiczny jednego z bohaterów może wpływać na cała rodzinę, prowadząc tym samym do dramatu. Dzięki zagłębieniu się w historię możemy poznać rozwój psychiatrii i jej sposoby leczenia depresji, psychozy czy traumy bojowej. Nie jest to łatwa lektura ale zdecydowanie warta uwagi.

× 6 | link |
@kryminal_na_talerzu
2022-09-20
7 /10

„Zaginione dziecko” to druga książka Emily Gunnis, która na polskim runku została skategoryzowana jako thriller, choć ja chyba nie całkiem mogę się z tym zgodzić – według mnie książce bliżej do powieści obyczajowej opartej na sekrecie z przeszłości. Ten sekret nadaje lekturze dreszczyku, który trzyma czytelnika przy książce, jednak nie jest mocno odczuwalny, na pewno nie tak, jak oczekuje się tego w thrillerze. Mimo tego zamieszania gatunkowego, sama książka wypada naprawdę dobrze. Autorka porusza w niej mnogość tematów, a historię skupia na czterech pokoleniach kobiet. Dzięki temu świat rodzinny, kobiecy na moment po II wojnie światowej zderza się z tym, czego oczekujemy od niego współcześnie. To mocny kontrast, choć w historii znajdziemy też punkty wspólne. Jak na przykład psychoza poporodowa, z którą w tej rodzinie borykają się kobiety. Sporo miejsca zajmuje też temat stresu pourazowego jak następstwo wojny – z którym boryka się nie tylko były żołnierz, ale i cała jego rodzina. Relacja matka-córka w czterech pokoleniach to ta, która zgrywa historię w jedno, relacja trudna, bo obarczona tajemnicami i poczuciem winy. Całość czyta się dobrze, dosyć spokojnie, ale nie mogę zaprzeczyć – lektura jest zajmująca i pouczająca. Podobało mi się!

× 2 | link |
@something.about.books
2023-01-29
7 /10

Bardzo dobra książka!

 Tyle słowem wstępu 😊Historia opowiadająca o losach 13-letniej Rebekki, której matka zostaje zamordowana na jej oczach. Sprawcą jest ojciec. Ojciec, który cierpiał na bojowy stres pourazowy, leczył się psychiatrycznie, znęcał się nad żoną, którą w końcu zabił, a sam popełnił samobójstwo. Jednak jak jest naprawdę? Kogo w noc śmierci rodziców widziała mała Rebecca? Jakie tajemnice kryje Saeview Cottage? Czy po latach Rebecca otworzy się przed swoimi córkami i zmierzy się z prawdą?"Zaginione dziecko" Emily Gunnis to emocjonalna fikcja historyczna. Wspaniały psychologiczny obraz wielopokoleniowej rodziny. Autorka przedstawiła świat pełen ludzkich dramatów, łez, rozpaczy i skutków wojny. Stajemy się świadkami brutalnej powtarzalności losu głównych bohaterek. Kobiety z pokolenia na pokolenie "dziedziczą" traumatyczne przeżycia związane z macierzyństwem. Depresja poporodowa jest wpisana w ich kod genetyczny. Obserwujemy także niemoc i bezsilność najbliższych, którzy pragną pomóc zarówno matkom, jak i nowo narodzonym dzieciom. Autorka wykreowała charakterystycznych bohaterów, dzięki czemu każdy z nich wyraźnie zaznaczył się w tej opowieści. Styl, w jaki została napisana ta książka, jest przejmujący, pozwalający nam zagłębić się w psychikę człowieka, porusza wiele tematów, z którymi może spotkać się każdy z nas. Żeby bardziej zrozumieć Rebeccę, autorka przeplata przeszłość z teraźniejszością. Akcja książki rozgrywa się na dwóch linia...

| link |
MA
2022-09-26
Przeczytane

... Prawdę o śmierci jej matki zna milczący świadek.

Trzynastoletnia Rebecca Waterhouse była w domu Seaview Cottage, gdy jej ojciec zabił matkę.
Iris i Jessie, dorosłe córki Rebecci, wiedzą, że ich matka nie chce wracać do tego co zaszło tamtego dnia.
Kiedy Jessie znika z chorym noworodkiem, Iris czuje, że musi odpowiedzi szukać w przeszłości.
Czy uda jej się dotrzeć do mrocznego sekretu skrywanego przez Seaview Cottage?
"Zaginione dziecko" to thriller, który już na wstępie serwuje nam tajemnicę, która wciąga i nie pozwala przerwać jej poznawania.
Co takiego skrywa Rebecca? Kropla po kropelce autorka drąży i wciąga coraz mocniej, by ukazać brutalną prawdę.
Autorka poprzez historię, którą napisała pokazuje nam jak działa i jaki wpływ na kobietę może mieć psychoza poporodowa.
O tym się nie mówi, a kobiety często są napiętnowane przez otoczenie. Zostawione samym sobie, że swoim strachem i często nieszczęśliwym finałem.
Autorka w powieści pokazała jaki był stosunek do kobiet, przemoc domowa wobec nich, a także pokazuje obraz traumy osób wracających z wojny i ich rodzin.
"Zaginione dziecko" to wyważony, spokojny, ale mocno dający do myślenia thriller.

| link |
@w.moich.kregach
2023-01-06
8 /10
Przeczytane
@wolinska_ilona
2022-09-23
7 /10
Przeczytane
@Malwi
2022-09-22
6 /10
Przeczytane
@kuklinska.joanna
2022-09-12
8 /10
Przeczytane
@canis.luna
2022-09-07
6 /10
Przeczytane Posiadam Egzemplarz recenzencki
@Justyna_K
2022-08-29
7 /10
Przeczytane Ebook/Legimi Kobiecy kącik

Cytaty z książki

O nie! Książka Zaginione dziecko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl