Zaginione (zestaw z aromatyczną herbatą)

Magdalena Zimny-Louis
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Zaginione (zestaw z aromatyczną herbatą)
Książka Zaginione (zestaw z aromatyczną herbatą)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Helena, w dzieciństwie porzucona przez matkę, decyduje się na wyjazd jej śladami do Armenii. Nie wie czy będzie szukać matki żywej, czy zmarłej? Jedyna krewna, znana pisarka ciotka Albina, odmawia pomocy. To ona po wylocie Heleny do Erywania opowiada skomplikowaną historię związku jej rodziców - Anny, która przed laty uciekła z Polski z ormiańskim lekarzem, i Wiktora, świętującego triumfy skorumpowanego polityka. Albina zna tylko połowę tajemnicy i nie wie, co naprawdę stało się z jej siostrą. Rzeczywistość polska lat osiemdziesiątych XX wieku przeplata się z krajobrazami, historią i świętymi miejscami Armenii, które Helena odwiedza, szukając odpowiedzi na pytania o losy matki i swoje życiowe zagubienie. Przypadkiem poznane osoby otworzą przed nią dawno zamknięte drzwi do przeszłości. Magdalena Zimny-Louis urodziła się w Rzeszowie. W 2005 r. w Ogólnopolskim konkursie Polityki "Pisz do Pilcha" jej opowiadanie pt. "Studnia" zostało przez Jerzego Pilcha wybrane spośród trzech tysięcy nadesłanych tekstów i ukazało się drukiem. Debiutancka powieść "ślady hamowania" została wyróżniona w 2011 r. w konkursie wydawnictwa Replika świat Kobiety. Kolejna książka pt. "Pola", wydana w 2012 r., otrzymała główną nagrodą czytelniczek na Festiwalu Literatury Pióro i Pazur.
ISBN: 978-83-8031-619-5, 9788380316195
Wydawnictwo: Świat Książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zaginione (zestaw z aromatyczną herbatą)? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@Nina
2019-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2019-09-26)
To moje pierwsze spotkanie z autorką, zapewniam Was, że nie ostatnie. To była rewelacyjna lektura, czytałam z wielką uwagą, chłonąc atmosferę Armenii. Nigdy tam nie byłam ale kiedyś miałam znajomego, niemalże przyjaciela Ormianina, wspaniały człowiek tak na marginesie. Dzięki niemu nabrałam ochoty na poznanie tego miejsca bliżej, niestety do tej pory nie było mi dane. Może teraz się uda? Dzięki książce Pani Magdaleny poznałam nie tylko historię Heleny i jej zaginionej matki, poznałam też historię, legendy, atmosferę i charakter Armenii i Ormian. Niektórych mogą odstraszyć przydługawe opisy, mnie pochłonęły totalnie. Historia Heleny i jej rodziny, matki, która uciekła do Armenii, planując spr...
{} | link |

Co czytać po książce “Zaginione (zestaw z aromatyczną herbatą)”- Magdalena Zimny-Louis

Książka Pola
Pola Magdalena Zimny-Louis
{}10/10
Tosia Pogorzelska jest pełną werwy i energii miłośniczką egz...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się