Zakochana służąca

Wioletta Piasecka
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Zakochana służąca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

Najnowsza powieść Wioletty Piaseckiej, której pełne emocji historie pokochały czytelniczki!

Marta Skowronek została oddana na służbę we dworze jako mała dziewczynka. Jej życie kręci się wokół zawirowań miłosnych i życiowych jej pani - parającej się pisarstwem arystokratki księżnej Sary Leokadii Reszko. Marta jak dotąd nie doświadczyła porywów miłosnych. Jest oddaną, lojalną służącą, ale pewnego dnia, gdy na jej drodze staje przystojny pocztylion Waldemar Promyk, bez reszty traci dla niego głowę. Dziewczyna otrzymuje depeszę z rodzinnych stron wzywającą ją do natychmiastowego przyjazdu. Nie przypuszcza, że przyjdzie jej się zmierzyć z przeciwnościami losu, niczym z najgorszych koszmarów. Tymczasem na drodze Waldemara pojawia się młodziutka zalotna dziewczyna, która postanawia go usidlić. Jak zaważy to na pracy Marty, miłości i jak dotąd przyjacielskich stosunkach z księżną Reszko? Czy mężczyzna oprze się wdziękom urodziwej panny i zastawionym na niego sidłom? Czy kobieta poskleja złamane serce i jeszcze raz zaufa? Pełna wzruszeń opowieść o przeciwnościach losu, osadzona w historycznych realiach z epoki.
Data wydania: 2024-02-14
ISBN: 978-83-8329-347-9, 9788383293479
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Kategoria: Romans historyczny
Stron: 336
dodana przez: iza.81

Autor

Wioletta Piasecka Wioletta Piasecka
Urodzona 4 czerwca 1970 roku w Polsce (Elbląg)
Wioletta Piasecka – polska autorka książek, scenariuszy teatralnych, wierszy, tekstów piosenek oraz słuchowisk radiowych. Absolwentka Wydziału Historyczno-Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie studiowała filologię polską (specjalizacja – li...

Pozostałe książki:

Zakochana służąca Dom pełen tajemnic Sny pachnące poziomkami Sny pachnące igliwiem Narzeczona dla milionera Przyjdzie pogoda na miłość Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej Miłość w pakiecie Niezapomniany walc Bez Planu B Przyjdzie pogoda na szczęście Dotyk twoich dłoni Przyjdzie pogoda na ślub Ignaś. Opowieści patriotyczne Mała Cyganeczka A gdzie kurka? Bajka na dobranoc Bajka o królewnie Dawno temu.. Domek marzeń Drużyna marzeń. Zagadki piłkarskie Dwie Małgosie Faustynka Opowieści patriotyczne Kosmiczna przygoda Krówka Modnisia. Wesołe wierszyki (wydanie 2) Krówka modnisia Księżniczka dziecięcych serc Kwalifikacja A.35/AU.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji Nowy początek, nowa szansa Sześć życzeń Natalki Tańczące czarownice Tańczące czarownice (nowe drugie) W poszukiwaniu szczęścia : baśniowa biografia Andersena Zaczarowane bąbelki Zasłużyć na fiołki
Wszystkie książki Wioletta Piasecka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość i jej przeciwności

22.02.2024

Zakochana służąca to kontynuacja powieści Dom pełen tajemnic. Kto nie czytał pierwszej, powinien zdecydowanie w pierwszej kolejności ją przeczytać. Tam bowiem poznacie losy szlachcianki, młodej, dwudziestodwuletniej Sary Leokadii Wolskiej, która została wydana za mąż za Hipolita Teofila Reszko. Książę to majętny człowiek, wdowiec, pragnie szybko p... Recenzja książki Zakochana służąca

"Zakochana służąca"

2.03.2024

“Sama płomienność to jeszcze nie miłość”. Ponownie z przyjemnością przeniosłam się do czasów minionych, gdy Polska była pod zaborami. “Zakochana służąca” to bardzo udana kontynuacja “Domu pełnego tajemnic”, w którym poznaliśmy młodą szlachciankę Sarę Wolską, została ona wydana za mąż za majętnego, sporo starszego wdowca, agresywnego manipulatora,... Recenzja książki Zakochana służąca

Zakochana służąca

15.02.2024

"Zakochana służąca" jest kontynuacją "Domu pełnego tajemnic", gdzie poznajemy dalsze losy księżnej Sary Leokadii Reszko oraz jej służącej Marty. Książkę w zasadzie można czytać niezależnie od pierwszego tomu, gdyż autorka umiejętnie przytacza co ważniejsze wydarzenia. Wioletta Piasecka ponownie przeniosła mnie do czasów, kiedy wyraźnie zaznaczone... Recenzja książki Zakochana służąca

@iza.81@iza.81 × 6

Panna Marta w okowach miłości

27.02.2024

"Zakochana służąca" śledzi losy Marty Skowronek, trzydziestodwuletniej ochmistrzyni księżnej Sary Reszko. Kobieta od lat wiernie służy swojej pani, będąc jednocześnie jej przyjaciółką i powiernicą jej sekretów. Jej całe życie jest służbą, nie miała więc do tej pory ani czasu, ani okazji, żeby się zakochać. Przypadkiem jednak na jej drodze staje pr... Recenzja książki Zakochana służąca

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Spizarnia_ksiazek
2024-02-27
Przeczytane

"Marzenia mają to do siebie, że pozwalają i biednym, i bogatym pieścić nadzieję o ich spełnieniu. Są piękne same w sobie, nawet wtedy, gdy się nigdy nie zmaterializują."

Trzymając w dłoniach depeszę z rodzinnych stron wzywajacą do szybkiego powrotu Marta czuje, że wydarzyło się coś strasznego. Oddana na służbę na dworze w młodym wieku, długo nie miała kontaktu z rodziną. Wracając do Sęp myśli nie tylko o przyczynach wezwania, ale i o nowym pocztylionie, którego wesołe spojrzenie obudziło nieznane dotąd uczucia. Jakie wieści czekają na nią miejscu? Jak bardzo wpłyną na obecne życie? A przede wszystkim czy znajdzie w sobie odwagę, by zawalczyć o swoje szczęście?

Przyznam, że zawsze wypatruję kolejnych powieści Wioletty Piaseckiej, a na kontynuację Domu tajemnic czekałam w szczególności. Do dziś pamiętam ogromne emocje, które we mnie wywołała historia młodej szlachcianki Sary, marzącej o wydaniu własnej powieści. Jednak wiek, w którym przyszło jej żyć, nie jest dobrym czasem dla kobiet, a tym bardziej dla tych, które mają własne ambicje. W zakochanej służącej autorka przybliża nam postać Marty Skowronek, obecnie będącej ochmistrzynią, a zarazem powierniczką księżnej. Zawsze służacej pomocą i dobrym słowem, pracowitej i sumiennie wykonującej wszystkie obowiązki. Równocześnie będącą bardzo krytyczną względem siebie. Ujęła mnie swoją osobowością, oddaniem, dobrocią, a także niezłomnym charakterem.

Re...

× 3 | link |
@coolturka104
2024-03-26
7 /10
Przeczytane

Wioletta Piasecka powraca do nas z kontynuacją losów głównych bohaterów "Domu pełnego tajemnic". Książki są ze sobą luźno powiązane, a więc można je czytać osobno. Ja jednak polecam znajomość tomu pierwszego, bo po prostu warto go znać.

Główną bohaterką "Zakochanej służącej" autorka uczyniła Martę Skowronek — oddaną służkę księżnej Reszko, bohaterki części poprzedniej.
Dziewczyna zakochuje się w przystojnym pocztylionie Waldemarze Promyku. Kiełkujące uczucie przerwie jednak depesza wzywająca ją pilnie w rodzinne strony i poczynania jej niesfornej, młodszej siostry.

Od początku pachnie tu niebanalnym romansem, ale też i dramatyczną historią. Nie pomyliłam się w obu tych kwestiach, na tyle dobrze znam już bowiem możliwości Wioletty Piaseckiej, że zdaję sobie sprawę, że jej powieści doskonale łączą w sobie to, co najlepsze, dając nam czytelnikom mnóstwo emocji.

Interesująca fabuła i galeria autentycznych postaci jest tym, co w powieściach autorki cenię najbardziej. Jej bohaterki są szczere i budzą sympatię, a ich historie wciągają i angażują. Pisarka niezwykle obrazowo opowiada o realiach życia w minionych czasach, życia pełnego radości i smutków. Mimo wielu różnic w pooglądach, statusie materialnym czy podejmowanych wyborach, kobiety mogą liczyć na swoją przyjaźń i wspierać się w najbardziej dramatycznych momentach.

× 2 | link |
@burgundowezycie
2024-02-16
7 /10
Przeczytane powieści historyczne 🕰️

„Zakochana służąca” to druga część serii obyczajowej „Dom pełen tajemnic”, autorstwa Wioletty Piaseckiej, która osadzona jest historycznych realiach. Poznajemy w niej historię Marty, która pracuje jako służąca u księżnej Sary Leokadii Reszko, która jest pisarką. Gdy pewnego dnia na jej drodze staje przystojny pocztylion, Marta po raz pierwszy się zakochuje, jednak niedługo po tym dostaje depeszę, która wzywa ją do natychmiastowego powrotu do rodzinnego domu.

Autorka umiejętnie oddaje klimat epoki, w której dzieje się akcja, pokazując zarówno jej uroki, jak i cienie, takie jak na przykład podziały klasowe. Mamy tutaj wiele opisów życia codziennego, zwyczajów i domostw, które ułatwiają wyobrażenie sobie życia tamtych ludzi. Bohaterowie są wiarygodni, a każdy z nich ma swoje tajemnice i nieraz skrywane uczucia. Ich decyzje zmuszają niekiedy do refleksji nad własnymi wyborami i wartościami. Nie brakuje tu również napięcia, dramatu, zdrady, ale też miłości, przyjaźni i nadziei.

„Zakochana służąca” to książka, która z pewnością zadowoli miłośników powieści obyczajowych. To opowieść o kobietach, które walczą o swoje szczęście i godność, pomimo realiów epoki oraz trudności i zagrożeń jakie napotykają 🩷.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @skarpawarszawska (współpraca reklamowa) 🩷.

× 2 | link |
@mamazonakobieta
2024-02-29
8 /10
Przeczytane


„Zakochana służąca” to książka z ciekawą, dość wciągającą, a jednocześnie lekką historią. Mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

× 2 | link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2024-02-27
9 /10

„Zakochana służąca” to książka, którą czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Autorka skupia się tutaj na życiu Marty Skowronek, która jako mała dziewczynka została oddana na służbę na dwór. Od dziecka ona i księżna Sara Reszko były sobie bliskie.

Marta ma już 32 lata i jeszcze nigdy nie zaznała prawdziwej miłości. Całe swoje życie poświęciła Sarze. Do czasu, aż na jej drodze staje przystojny pocztylion Waldemar Promyk. Oboje ewidentnie zaczynają coś do siebie czuć. Niespodziewanie Marta dostaje depesze z rodzinnych stron. Postanawia wyruszyć do swoich rodziców myśląc, że już nie żyją. Na miejscu okazuje się jednak, że jej siostra trochę narozrabiała.

Na drodze Waldemara pewnego dnia staje inna zalotna dziewczyna. Czy oprze się jej wdziękom? Co z miłością do Marty? Przekonacie się sami.

Uwielbiam styl pisania Pani Wioletty. Potrafi tak wykreować swoich bohaterów i realia w których przyszło im żyć, że ciężko oderwać się od lektury. Często się zdarza, że pierwszy tom zachwyci i jestem ciekawa jak wypadnie drugi. Lepiej, gorzej? I muszę przyznać, że oba tomy są na równym poziomie. Wciągają od pierwszej strony, a opisana historia potrafi dostarczyć wiele emocji. Bardzo polubiłam Martę. Kobieta jest zarówno delikatna jak i silna. Za to jest o wiele młodsza siostra potrafi irytować, ale to jej los w tym tomie bardzo mnie intrygował.

Historia ta ukazuje również jak bardzo życie kobiet się zmieniło. Dzi...

× 1 | link |
CZ
@czytac.lubie
2024-03-22
8 /10
Przeczytane Posiadam

Czytaliście "Dom pełen tajemnic"? Teraz zapraszam na kontynuację tej historii. Główna bohaterka, Marta Skowronek, oddana na służbę we dworze od najmłodszych lat, jest świadkiem zawirowań życiowych swojej pani, arystokratki i pisarki, księżnej Sary Leokadii Reszko.

Pewnego dnia Marta spotyka przystojnego pocztyliona Waldemara Promyka i traci dla niego głowę. Niespodziewana depesza z rodzinnych stron wzywa ją do powrotu, a to wydarzenie staje się początkiem serii nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Powieść ta, to barwny obraz społeczeństwa pierwszej połowy XIX wieku, z podziałami klasowymi i codziennymi trudnościami, gdy kobiety walczą, by być docenione w społeczeństwie, walczą o swoje prawa. "Zakochana służąca" to historia, która ukazuje życie kobiet w czasach, gdy prawo do samorealizacji było zarezerwowane głównie dla mężczyzn.

Historia pełna intryg i skandali, jest doskonałym wyborem dla miłośników literatury obyczajowej z nutą tajemnicy. Dynamiczna akcja wciąga od pierwszych stron, więc książkę czyta się jednym tchem. Powieść stanowi doskonałą propozycję czytelniczą, zdecydowanie polecam.

× 1 | link |
SZ
@l.szarna
2024-03-07
Przeczytane 2024

„Pragnęła, by świat wokół niej był lepszy, a ludzie, których kocha – szczęśliwi.”
Z wielką przyjemnością powróciłam do cyklu Dom pełen tajemnic Wioletty Piaseckiej. Powieść „Zakochana służąca” przedstawia dalsze losy księżnej Sary Leokadii Reszko i jej służącej Marty Skowronek.

„Jak dobrze mieć świadomość, że gdzieś jest ktoś, kto myśli, kto czeka, kto kocha. Świat wokół staje się wtedy dobry i piękny. I my stajemy się lepsi. Tylko z miłością życie ma sens ...”
Czy można zaprzyjaźnić się ze swoją ochmistrzynią?
Czy zwykła a zarazem niezwykła służąca może stać się bliższa niż członek rodziny?
Kiedy Marta Skowronek dostaje list, od proboszcza niezwłocznie wyrusza do rodziny, nie wiedząc co zastanie na miejscu.
Księżna Sara traktuje Martę jak kogoś bliskiego dlatego użycza jej powóz, niby zwykła pomoc jednak w wyższych sferach ten gest wywołuje jednak lawinę nieprzyjemności i negatywnych komentarzy.
Sytuacja jaką Marta zastaje u rodziców jest maleńkim kamyczkiem, który wywołuje lawinę i zamiesza w życiu dziewczyny.
Czy pojawienie się w Warszawie Ludwiki młodziutkiej siostry Marty przyniesie nowe zawirowania?
Czy pocztylion Waldemar Promyk zdobędzie serce ochmistrzyni?
Księżna Sara również mierzy się ze swoimi problemami, nieszczęśliwe małżeństwo i mąż tyran, strata dziecka i zawód miłosny, niezrozumienie społeczeństwa i nowe uczucie, które powoli wkrada się w jej serce.

„(…) pobierać się powinni ludzie o takic...

| link |
@czytam_book
2024-03-03
Przeczytane

„Zakochana służąca” Wioletta Piasecka, wydawnictwo Skarpa Warszawska.

Bohaterki miałam już okazję poznać już wcześniej w książce pod tytułem „Dom pełen tajemnic” i z przyjemnością śledziłam ich dalsze przygody.

W tej części poznajemy Martę, która od młodych lat była uczona bycia służącą. Młodą kobietą pracuje i wykonuje swoje obowiązki u księżnej Sary, która nie dba o konwenanse, nie liczy się dla niej status społeczny. Dba o swoją służbę, a Martę traktuje jako swoją przyjaciółkę, powierniczkę sekretów, a wręcz jak siostrę. Obie kobiety mają ze sobą bardzo dobry kontakt, rozumieją się bez słów.

Marta oddala się bez reszty pracy, a uniesienia serca, smak miłości do tej pory nie dane było jej poznać.

Do momentu, gdy na drodze kobiety staje przystojny pocztylion Waldemar, a serce Marty zaczyna bić szybciej.

A tymczasem na drodze Waldemara pojawia się młoda urodziwa dziewczyna, która chce go usidlić.

Czy kawaler oprze się pokusom pięknej dziewczyny? Czy Marta ponownie zaufa?

Książka otuliła mnie piękna fabuła, pozwoliła się oderwać od problemów, na moment zapomnieć o szarej otaczającej rzeczywistości. Znalazłam się daleko, w innej epoce podążając śladem bohaterek, przeżywając razem z nimi ich rozterki, troski, a także radości, szczęście.

A nie były to łatwe czasy dla kobiet, nie mogły wypowiadać swojego zdania, miały ...

| link |
@Monika_2
2024-05-11
8 /10
Przeczytane
@malgosia311
2024-03-23
7 /10
Przeczytane
@rudaczyta2022
2024-03-08
10 /10
@tatiaszaaleksiej
2024-03-02
8 /10
Przeczytane
@aneta5janiec12
2024-02-26
9 /10
Przeczytane
@aleksandra.z.ksiazka
2024-02-25
7 /10
Przeczytane
WK
@w_ksiazkowym_zaciszu
2024-02-23
8 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Prawdziwej mądrości nie zyskujemy przez urodzenie.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl