Zamach na Nowy Jork

Andrzej Wydrzyński
Książka Zamach na Nowy Jork
Książka Zamach na Nowy Jork
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Zamach na New York" oparty jest na autentycznych dokumentach słynnej afery dywersyjno-szpiegowskiej, jednej z najbardziej niezwykłych w dziejach wywiadu Europy i Ameryki; w najtajniejszych aktach Abwehry oznaczona była kryptonimem "Operacja Pretorius", jej plan zatwierdzali osobiście Adolf Hitler i admirał Doenitz. Nazwiska i imiona użyte w tej opowieści są autentyczne, niektóre z wymienionych tu osób żyją do dziś (tekst ten pochodzi z lat 60. - przyp. mój, S.). Żyje również jej główny bohater - postać dość dziwaczna, zabawna, ale i tragiczna zarazem - Georg Johannes Dasch, człowiek, który miał wysadzić w powietrze Nowy Jork.  
Data wydania: 1982
ISBN: 83-216-0323-8, 8321603238
Wydawnictwo: "Śląsk" Wydawnictwo Naukowe
Seria: Seria z Krukiem
Stron: 112

Autor

Andrzej Wydrzyński (pseudonimy Artur Morena, Mike W. Kerrigan; ur. 1 grudnia 1921 roku w Czarnokonieckiej Woli w województwie tarnopolskim, powiat Kopyczyńce (obecnie Obwód tarnopolski), zm. 13 lipca 1992 roku w Warszawie) - polski pisarz, publicysta...

Książki Andrzej Wydrzyński

Wszystkie książki Andrzej Wydrzyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zamach na Nowy Jork nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zamach na Nowy Jork. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}