Zamki krzyżackie. Deutschordensburgen

Tomasz Torbus
Zamki krzyżackie. Deutschordensburgen
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jeżeli dla Niemców Krzyżacy byli posłańcami cywilizacji (aczkolwiek niesionej za pomocą miecza), to dla Polaków stali się na wieki ucieleśnieniem niemieckiej buty i okrucieństwa. Dopiero ostatnie lata zrelatywizowały ten spór, skupiając się raczej na spuściźnie materialnej tych czasów. I słusznie, bo nigdzie w Europie, może poza Walią, Apulią czy Hiszpanią nad Duero, nie zachował siętak znakomicie cały system średniowiecznych zamków ? bohaterów niniejszej książki. W albumie prezentujemy 40 obiektów z terenów północno-wschodniej Polski, które ? od ruin aż po okazałe budowle przetrwały do dzisiaj, m.in. w Malborku, Golubiu-Dobrzyniu, Gniewie, Lęborku. Czytelnik pozna losy zamków, legendy z nimi związane i ciekawostki architektoniczne, wzbogacone o opisy w języku polskim i niemieckim, fotografie i plany obiektów.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-04-04950-5, 9788304049505
Wydawnictwo: Ossolineum
Stron: 270

Autor

Tomasz Torbus Tomasz Torbus
Urodzony w 1961 roku w Polsce
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, historyk sztuki. Jego wieloletnie zainteresowania średniowieczną i nowożytną architekturą, na przykład zamkami krzyżackimi czy rezydencjami Jagiellonów, tym razem zaowocowały tomem o politycznych wymiarach metamorfo...

Pozostałe książki:

Polen Zamki konwentualne państwa krzyżackiego w Prusach Zamki krzyżackie. Deutschordensburgen
Wszystkie książki Tomasz Torbus

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zamki krzyżackie. Deutschordensburgen aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zamki krzyżackie. Deutschordensburgen. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat