Zasady odpowiedzialności karnej. Komentarz KKB

Barbara Kunicka-Michalska
Zasady odpowiedzialności karnej. Komentarz KKB
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W komentarzu została omówiona problematyka podstawowych zasad odpowiedzialności karnej. Komentowane art. l, 3-7 KK zawierają określenie podstawowych elementów struktury przestępstwa, a także normy o charakterze gwarancyjnym, czyli normy stanowiące gwarancje dla obywatela, że kary oraz inne środki przewidziane w Kodeksie karnym stosuje się z uwzględnieniem zasad humanitaryzmu, a także wytyczające granice, poza którymi nikt nie może podlegać odpowiedzialności karnej. Ponadto regulują one inne, szczególnie istotne dla odpowiedzialności karnej kwestie, takie jak problematyka obowiązywania ustawy karnej w przestrzeni, a także zagadnienie pojęcia czasu i miejsca popełnienia przestępstwa, i wreszcie, podziału przestępstw na zbrodnie i występki. Komentarz adresowany jest do praktyków, w tym sędziów prokuratorów, adwokatów i radców prawnych, jak i teoretyków, także studentów wydziałów prawa i administracji. Prof. dr hab. Barbara Kunicka-Michalska - Instytut Nauk Prawnych PAN.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7483-200-7, 9788374832007
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zasady odpowiedzialności karnej. Komentarz KKB aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zasady odpowiedzialności karnej. Komentarz KKB. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe