Recenzje książki "Zbuntowana"

Dodaj swoją recenzję

Zbuntowana oczami #Ivy

@Aleksandra_B @Aleksandra_B · 2015-04-11 14:57:37

Tris Prior opuszcza progi Nieustraszoności, by wraz z ukochanym Tobiasem, bratem Calebem, znienawidzonym przez siebie Peterem oraz Marcusem – ojcem Tobiasa – ukryć się przed ścigającą tę grupę Jeanine Matthews, przywódczynią Erudycji. Znajdują oni schronienie pośród Serdecznych, jednak nastolatka wie, że to nie potrwa zbyt długo. Dziewczyna zdaje s... czytaj dalej »

Zbuntowana

@grejfrutoowa @grejfrutoowa · 2015-03-19 10:17:29

Veronica Roth jest autorką młodzieżowej serii pod tytułem Niezgodna. Druga część trylogii nosi nazwę Zbuntowana i została wydana w 2012 roku przez wydawnictwo Amber. W 2015 roku książka ukazała się w nowej szacie graficznej z filmową okładką. Po ucieczce z miasta Tris i jej znajomi trafiają do siedziby Serdeczności, gdzie uchodźcy mogą znaleźć schr... czytaj dalej »

Dołącz do świata Niezgodnych!

@Mirrorofsoul @Mirrorofsoul · 2015-01-25 23:06:48

„Buntowniczka – mówi. – Rzeczownik. Kobieta, która sprzeciwia się ustanowionej władzy, choć niekoniecznie jest postrzegana jako rewolucjonistka.” Veronica Roth znana jest wszystkim z trylogii „Niezgodna”. Pierwszy tom serii rozpoczął literacką przygodę autorki oraz wyznaczył prostą drogę do popularności. Książki okazały się takim hitem, że już nie... czytaj dalej »

Altruistyczna nieustraszona

@Maskarada @Maskarada · 2015-01-13 10:33:49

Po symulacji ataku Chicago znów opanowuje chaos. Część Nieustraszonych dopuszcza się zdrady i przyłącza do Erudytów, podczas gdy reszta frakcji opowiada się przeciwko nim. Jeanine Matthews jest teraz wrogiem numer jeden, a Tris jest tym, czego bezduszna kobieta chce najbardziej, bo dziewczyna jest pierwszą w historii Niezgodną tak silną, że nie dzi... czytaj dalej »

"Zbuntowana" - Veronica Rotha

@Anatema @Anatema · 2015-01-12 11:36:02

udno nie wierzyć w teorię, która głosi, że każda trylogia ma swoje słabe ogniwo i niestety najczęściej, to niechlubne miano przypada drugim częściom serii. Stanowiące zapychacz między rozpoczęciem, a zakończeniem obranej przez autora fabuły, pisane są na siłę, bez konkretnego pomysłu. W końcu trzy książki na półce, wyglądają zdecydowanie lepiej niż... czytaj dalej »

Niezgodna to be continued

@ashlly.97 @ashlly.97 · 2014-07-15 13:57:27

Altruizm, Erudycja, Nieustraszoność, Prawość i Serdeczność. Na te frakcje podzielone jest społeczeństwo Chicago. W wieku szesnastu lat każdy przechodzi test predyspozycji i dzień później podczas inicjacji wybiera frakcję, w której spędzi resztę swojego życia. Gdy nie pasujesz do żadnej stajesz się wyrzutkiem oddzielonym od społeczeństwa - Bezfrakcy... czytaj dalej »

Ciekawa antyutopia - ciąg dalszy:)

@kasandra @kasandra · 2013-03-23 17:56:16

Jakiś czas temu miałam okazję przeczytać książkę „Niezgodna” V.Roth. Byłam ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów, dlatego nie mogłam oprzeć się drugiej części cyklu – „Zbuntowanej”. Świat przyszłości, wrogi i niebezpieczny. Akcja rozgrywa się na ruinach i pozostałościach kiedyś błyszczącego i gwarnego Chicago. Dystopia to gatunek należący ... czytaj dalej »

Nim ujrzę Cię w tej Przyszłości

@cassandra9891 @cassandra9891 · 2012-11-10 17:36:38

Chicago - miasto przyszłości spowite we mgle. Przez opustoszałe dzielnice dawnej metropolii mknie pociąg. Tak jak życie bohaterów tego świata, nigdy nie zwalnia, a dostać się do niego i wydostać można tylko skacząc. Decyzja, o tym czy znaleźć się w centrum wydarzeń, to kwestia wyboru, a każdy wybór Cię zmienia. Chicago to też miasto społeczeństwa ... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się