Zegar słoneczny

Maarten't Hart
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zegar słoneczny
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Kiedy atrakcyjna, niekonwencjonalna Róża Berczy umiera - jak twierdzą lekarze - na udar słoneczny, Leonie Kuper, jej przyjaciółka, dziedziczy po Róży wszystko - w zamian za opie-kę nad jej trzema kotami. Chcąc, by zwierzęta jak najprędzej ją zaakceptowały, upodabnia się zewnętrznie do zmarłej. Potem zaczyna także zmieniać swą osobowość. Leonie poznaje wiele osób z otoczenia swej zmarłej przyjaciółki i kilka jej życiowych tajemnic. Podobnie jak przyjaciel Róży, uważa, że została ona zamordowana. Postanawia na własną rękę rozwiązać tę zagadkę. Prawda okazuje się trudna do przyjęcia Zegar słoneczny można nazwać powieścią psychologiczno-kryminalną. Problem rozwiązania zagadki schodzi tu na dalszy plan wobec barwnego świata i postaci, a przede wszystkim wobec obserwacji zmian psychiki głównej bohaterki. Siłą tej prozy jest poczucie humoru, zaskakiwanie nagłymi zwrotami akcji. Każda z pojawiających się postaci, nawet drugoplano-wa, to mistrzowsko, często komicznie narysowany portret.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7384-497-1, 9788373844971
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Seria: ProzaQ
Stron: 288

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zegar słoneczny

22.04.2011

Myśląc o powieści psychologiczno-kryminalnej widzimy, oczyma wyobraźni, mnóstwo kręcącej się policji przy paskudnym morderstwie i o dziwnych motywach. Tu jednak mamy do czynienia z prawdziwie przyjemną powieścią o uroczej, starszej damie, której przyjaciółka zginęła od udaru słonecznego. Akcja toczy się w Holandii. Główna bohaterka, Leonie, organ... Recenzja książki Zegar słoneczny

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2020-04-15
4 /10
Przeczytane Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty ✈ Wymienione/Sprzedane
@Babi
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Thriller/sensacja/kryminał Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Zegar słoneczny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl