Żeglarz z Miletu

Géza Hegedüs
Książka Żeglarz z Miletu
Książka Żeglarz z Miletu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dzieje starożytne mogą być pasjonujące. Powieść węgierskiego pisarza pokazuje najważniejsze wydarzenia z dziejów Hellady w sposób, który wciągnie nie tylko fanów historii. Towarzysząc przyjaciołom z Miletu: Toksarysowi i Hermodorosowi, odkryjecie dawną Grecję, jej wyspy i miasta-państwa, poznacie razem z nimi najsłynniejszych wodzów, artystów, pisarzy i filozofów starożytności: Militiadesa – pogromcę perskich najeźdźców, Fidiasza – genialnego rzeźbiarza, Heraklita z Efezu – wielkiego myśliciela, Ajschylosa – twórcę klasycznych dramatów. Dowiecie się, jak przebiegała bitwa pod Maratonem, pamiętana do dzisiaj dzięki posłańcowi, który z dobrą nowiną o zwycięstwie przebiegł… pierwszy maraton! Znanych wydarzeń i postaci jest w powieści znacznie więcej: stykamy się z nimi w trakcie śledzenia niezwykłych przygód naszych bohaterów. Poznajemy ich jako młodych chłopaków, których zły los skazał na niewolę, kibicujemy ich dramatycznej ucieczce, zastanawiamy się, czy miłość Toksarysa i Kalonike przetrwa próbę czasu i rozłąki, uczestniczymy z nimi w morskim starciu pod Salaminą, jednej z największych bitew starożytności! To prawdziwa historyczno-literacka uczta! Książka rekomendowana dla dzieci od lat 12.  
Tytuł oryginalny: A milétoszi hajós
Data wydania: 2017-08-02
ISBN: 978-83-64076-68-8, 9788364076688
Wydawnictwo: Polityka Spółka z o.o.
Seria: Cała Polska Czyta Dzieciom
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 256
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Żeglarz z Miletu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Żeglarz z Miletu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}