Zemsta utopca. Gawędy, legendy, obrzędy

Aleksander Widera
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zemsta utopca. Gawędy, legendy, obrzędy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Zbiór tekstów ludowych, który przedstawiamy Czytelnikom, powstał na podstawie magnetofonowych nagrań katowickiej Rozgłośni Polskiego Radia Dokonywał ich Aleksander Widera na terenach Śląska, Zagłębia Dąbrowskiego, Żywiecczyzny i Zaolzia w latach 1963—1981 i prezentował w znanym, lubianym cyklu audycji Od Cieszyna do Gogolina — gawędy, baśnie, legendy (od kwietnia 1974 roku Gawędy, baśnie, legendy). Wiele informacji o owych nagraniach, postaciach gawędziarzy i samej audycji znajdzie Czytelnik w Posłowiu Aleksandra Widery do niniejszego zbioru. Język mówiony stanowi specyficzne tworzywo, rządzi się odrębnymi prawami Ingerencję redakcyjną trzeba więc było sprowadzić w tym przypadku do niezbędnego minimum, aby nie naruszała tkanki żywego słowa. Ograniczyliśmy się zatem jedynie do ingerencji w zakresie interpunkcji, staraliśmy się też zachować konsekwencję zapisu w obrębie poszczególnych gawęd. Kierowaliśmy się w naszym postępowaniu przekonaniem, że książkę tę wezmą do ręki zarówno ci, którzy mówią gwarą i znają ją, jak i ci, którzy rzadko mają z nią kontakt. Mamy nadzieję, że opracowany przez Aleksandra Widerę zbiór gawęd, legend i obrzędów przyniesie wszystkim Czytelnikom wiele informacji na temat ludowej kultury społecznej, przekazanej przez gawędziarzy w sposób często wzruszający i dowcipny. Od Redakcji
Data wydania: 1988
ISBN: 83-03-02344-6, 8303023446
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 281

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zemsta utopca. Gawędy, legendy, obrzędy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2021-07-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam stara biblioteczka
@ryszpak
2019-11-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Baśnie, bajki, klechdy, podania Książki młodości Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Zemsta utopca. Gawędy, legendy, obrzędy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl