Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii

Marcin Ryszkiewicz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii
Książka Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy człowiek pochodzi od małpy? Skąd się bierze gotowość do poświęceń u ludzi i u zwierząt? Czy Adam i Ewa istnieli naprawdę? Czy mogliśmy pojawić się na innych planetach? Czy człowiek może zniszczyć życie na Ziemi? Te i inne równie fascynujące kwestie dotyczące powstania i ewolucji życia podejmuje w tej książce Marcin Ryszkiewicz, znany popularyzator nauki, pracownik Muzeum Ziemi PAN w Warszawie.
Data wydania: 1995-04-25
ISBN: 83-86669-60-8, 8386669608
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Na ścieżkach nauki
Stron: 286

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@denudatio_pulpae
2019-12-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Wiem, że nic nie wiem. Ale się staram :)

"Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii" to zbiór esejów pana Marcina Ryszkiewicza, geologa i ewolucjonisty, publikowanych wcześniej w "Wiedzy i Życiu". Tematyka rozciąga się od ewolucji po zmiany klimatyczne, a wszystko opisane jest w bardzo przystępny sposób. Poruszone zostaną te bardzo często pojawiające się zagadnienia (czy człowiek pochodzi od małpy? Gdzie są brakujące ogniwa ewolucji? Czy życie mogło powstać na innych planetach? ) oraz tematy, z którymi wcześniej się nie spotkałam. Czy na wyniki obserwacji Kropotkina miał wpływ fakt, że był on Rosjaninem? Jak dla mnie - bardzo ciekawe. 

 Jest to książka wydania w 1995 roku, więc raczej stanowi już rys historyczny, ale jak to się dobrze czyta! 

{}× 12 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Ziemia i życie. Rozważania o ewolucji i ekologii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}