ZIEMIA NICZYJA

JAN WALETOW
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
ZIEMIA NICZYJA
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Świat, w którym runęły zapory i miliony ludzi straciło życie w ciągu zaledwie kilku dni. Strefa klęski żywiołowej, skażona na całe wieki, w której nie działają ni prawa natury, ani prawa ludzkie. Dawna Ukraina, rozerwana na części przez Zachodnią Konfederację i Rosyjskie Imperium. Więzienie dla opozycjonistów i kryminalistów, poligon niehumanitarnych eksperymentów na ludziach, punkt przerzutowy dla handlarzy bronią i narkotykami, pole walki między specsłużbami różnych krajów, strefa buforowa między Wschodem a Zachodem, chroniona przez wojska ONZ, pola minowe i tysiące kilometrów zapór z drutu kolczastego. Ta zatruta, krwawiąca ziemia jest ojczyzną dla wielu, którzy przeżyli katastrofę. Ojczyzną, której są gotowi bronić do ostatniego tchu. Jedyny dom odważnych ludzi, dawno umarłych dla całego pozostałego świata. Ich ziemia. Ziemia Niczyja.
Data wydania: 2016-03-30
ISBN: 978-83-7964-150-5, 9788379641505
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Cykl: Ziemia niczyja, tom 1
Seria: Fabryczna Zona
Stron: 353

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka ZIEMIA NICZYJA aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MichalL
2020-04-19
5 /10
Przeczytane Posiadam 2020

Po przetarciu niejednego przygranicznego szlaku zdążyłem się nauczyć, że już sama kolorystyka książek należących do serii Fabrycznej Zony powinna z automatu nastrajać czytelnika na konkretny charakter odkrywanej historii. Po przejściu czterech pierwszych pozycji Pawła Kornewa przyszedł czas na kolejnego autora zaszufladkowanego w tych samych barwach i nie ukrywam, że moje nastroje były dość konkretnie ukierunkowane. Zimowa wersja Zony, mroźne noce, wilgoć, powietrze mrożące nozdrza, załzawione oczy od lazurowego słońca i szalejące wokół bestie, poniekąd budowały obraz do którego miałem wrócić.

Z początku, może i wszystko pasowało, w końcu to rozbieg kolejnej historii - opowieści Michaiła Siergiejewa - przemierzającego pustkowia zniszczonej ziemi - ziemi niczyjej. Miejsca zapomnianego, a raczej stanowiącego przysłowiowy dywan pod który wszystko można zamieść. Zarówno przeciwników władzy, kryminalistów jak i tych bardziej z wyboru, dla których nielegalny handel odbywa się tu bez niepotrzebnego nadzoru. Istna śmietanka.

I to chyba tyle z sensacji, bo samej akcji w strefie jest niewiele. Mnóstwo wspomnień, politycznych zagrywek, które co chwilę odciągają uwagę od aktualnych zdarzeń. Niezapowiedziane przeskoki i wtrącenia, często burzą harmonię działań i bardziej przeszkadzają niż są tłem dla określenia procesu przyczynowo-skutkowego. Póki akcja odgrywa się w strefie, powiedziałbym, że jest przeprowadzona klasycznie - każdy napotkany człowiek może okazać się wro...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka ZIEMIA NICZYJA. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dzieci martwej ziemi
Dzieci martwej ziemi
Jan Waletow
6.5/10
Wśród pól minowych, za kolczastym drutem znajdziesz dom. Niegdyś byli oddziałem uderzeniowym radziec...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl