Złodzieje piasku

Brown Ben
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Złodzieje piasku
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Wiem, że dziś umrę" - z tą myślą budzi się Danny Lowenstein. Dziś ma spotkanie z irackim przywódcą antyamerykańskiej rebelii. Ale przeczuciu śmierci nie towarzyszy podejrzenie, że umrze nie jako ofiara wojny, ale zawiści, nienawiści i zemsty jednego z najbliższych mu ludzi. Są nierozłączni. Razem przeszli przez piekło Bośni, Ruandy, Czeczenii. Uzależnieni od wojny - ćpuny wojny, jak siebie nazywają. Najlepsi korespondenci wojenni świata. I on - ich przyjaciel i sumienie, doskonały pisarz, wrażliwy dziennikarz, niedościgły wzorzec. To on pisze książki, on dostaje nagrody. To on nigdy się nie boi. Obie kobiety go kochają, obaj mężczyźni podziwiają. I teraz, kiedy został porwany i być może zamordowany, razem w hotelu w Bagdadzie sparaliżowani strachem i targani najskrajniejszymi emocjami wspominają i zadają sobie pytanie: czy to któreś z nich go zdradziło i wystawiło na śmierć? Ben Brown nagradzany dziennikarz i najsławniejszy korespondent wojenny BBC, w powieści Złodzieje piasku ukazuje wstrząsający obraz wojny - znienawidzonej, ale fascynującej, uzależniającej i zarażającej swoim złem. Powieść Bena Browna ma tempo i suspens doskonałego thrillera, i świetnie wykreowane niejednoznaczne postacie godne najwyższej literatury. A jego opisy wojny pozostają na zawsze w pamięci.
Data wydania: 2010-02-11
ISBN: 978-83-241-3597-4, 9788324135974
Wydawnictwo: Amber
Stron: 400

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Złodzieje piasku" - Ben Brown

2.09.2011

„Wyobrażałam sobie klepsydrę; gdzie przesypujesz piasek z jednej części do drugiej, żeby odmierzyć czas. Tak to widziałam: kradniemy piasek i czas, bo każdy dzień w naszym życiu jest cholernie bogaty, a każdy rok trwa bardzo długo.” Złodzieje piasku- korespondenci wojenni. O nich właśnie jest ta powieść. Nazywają siebie ćpunami wojny, bo wojna, ni... Recenzja książki Złodzieje piasku

Moja opinia o książce

Opinie

PC
2012-06-14
Przeczytane

A ja zakupiłam ją dzisiaj z a 3.99 zł :D

| link |
@Czytanna
2021-05-03
7 /10
Przeczytane
@saba1142
2011-01-04
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Złodzieje piasku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl