Złotnicy krakowscy i ich cech w latach autonomii galicyjskiej 1866-1914

Michał Myśliński
Książka Złotnicy krakowscy i ich cech w latach autonomii galicyjskiej 1866-1914
Książka Złotnicy krakowscy i ich cech w latach autonomii galicyjskiej 1866-1914
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsze opracowanie stanowi próbę opisania działalności cechu złotników krakowskich w zmiennych warunkach reform gospodarczych oraz ma określić liczbę czynnych w tym czasie złotników. Pierwsza część opracowania omawia regulacje prawne działalności cechu oraz ustawy probiercze i rozporządzenia krakowskiego urzędu probierczego, system nauki cechowej i szkolnej, dokumenty wewnętrzne cechu i finansowe podstawy jego działalności, a także obyczaje i uroczystości cechowe. Drugą część stanowią biogramy złotników i jubilerów krakowskich.  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7638-183-1, 9788376381831
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Seria: Cechy Krakowskie
Kategoria: Historia
Stron: 74
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Złotnicy krakowscy i ich cech w latach autonomii galicyjskiej 1866-1914 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Złotnicy krakowscy i ich cech w latach autonomii galicyjskiej 1866-1914. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}