Zmowy przetargowe w prawie ochrony konkurencji i prawie karnym

Grzegorz Materna
Zmowy przetargowe w prawie ochrony konkurencji i prawie karnym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monografia zawiera omówienie uregulowań służących przeciwdziałaniu zmowom przetargowym w prawie ochrony konkurencji i prawie karnym. W publikacji przedstawiona jest krytyczna analiza przyjętego w polskim systemie prawnym modelu wielotorowej odpowiedzialności - antymonopolowej i karnej - za zmowy przetargowe. Autor, opowiadając się zasadniczo za utrzymaniem tego modelu, uzasadnia potrzebę zmian zapewniających respektowanie zasady niedublowania się postępowań i odpowiedzialności tego samego podmiotu za ten sam czyn (ne bis in idem) oraz zasady proporcjonalności. W opracowaniu zawarto m.in.: - porównanie zakresu zastosowania zakazu zmów przetargowych w prawie ochrony konkurencji i w prawie karnym, - wskazówki dotyczące interpretacji problematycznych pojęć, - wnioski de lege ferenda, - aktualne krajowe i unijne orzecznictwo sądowe i administracyjne.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-264-9085-9, 9788326490859
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Stron: 512

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zmowy przetargowe w prawie ochrony konkurencji i prawie karnym? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zmowy przetargowe w prawie ochrony konkurencji i prawie karnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl