Zmysły, śmierć i diabeł w literaturze romantycznej

Mario Praz
Zmysły, śmierć i diabeł w literaturze romantycznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Książka poświęcona jest w zasadniczej mierze rozważaniom nad literaturą romantyczną […] w jednym z najbardziej charakterystycznych aspektów – w aspekcie wrażliwości erotycznej. Jest to więc studium o stanach duchowych i osobliwościach obyczajów, ujęte według określonych typów bohaterów i wątków, które powracają z uporem niczym mity zrodzone ze wzburzonej krwi. […] Sądzę, że w żadnej innej epoce literackiej zmysły nie były w sposób bardziej oczywisty podstawowym tematem dzieł wyobraźni. Lepiej więc zbadać tę orientację w jej historycznym rozwoju, niż powtarzać ze słuchu i prawie bez zastanowienia ogólnikowe obwinienia o zmysłowość i perwersję, którymi krytycy tego okresu zazwyczaj kwitowali tego rodzaju zainteresowania twórców” (Mario Praz).
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7453-872-5, 9788374538725
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
Seria: Klasyka Światowej Humanistyki
Stron: 514

Autor

Mario Praz Mario Praz
Urodzony w 1896 roku we Włoszech
Wielka postać kultury włoskiej XX wieku, eseista, krytyk i pisarz, profesor literatury angielskiej rzymskiego uniwersytetu La Sapienza, autora klasycznej książki La carne, la morte e il diavolo nella letteratura romantica (Rzym 1930; wyd. angielskie...

Pozostałe książki:

Mnemosyne. Rzecz o powinowactwie literatury i sztuk plastycznych Wspaniałości Rzymu
Wszystkie książki Mario Praz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zmysły, śmierć i diabeł w literaturze romantycznej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zmysły, śmierć i diabeł w literaturze romantycznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl