Źródła i przebieg zmiany politycznej w Polsce : (1980-1989) : studium historyczno-politologiczne

Karol Boromeusz Janowski
Źródła i przebieg zmiany politycznej w Polsce : (1980-1989) : studium historyczno-politologiczne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka ta zawiera analizę przeobrażeń politycznych w Polsce, sięgających początków lat osiemdziesiątych. W obszarze refleksji znalazły się geneza, przebieg, dynamika i skutki zmiany (transformacji, tranzycji, przejścia) politycznej oraz jej istota i natura ( przypadek czy prawidłowość?), cechy ogólne i szczegółowe. Okres 1980-1989 r. okazał się z materiałem, stanowiącym tworzywo rozważań. Splatają się w niej podejścia własciwe róznorakim dyscyplinom zorientowanym na badania polityki w jej wielorakich aspektach - -historii politycznej, filozofii, treorii i socjologii polityki, psychologii politycznej naukom prawnym etc. Autor stwał przed wyzwaniem, są udziałem każdego, kto analizuje fakty czy procesy nie w pełni poddające sie procedurze wyjaśnienia, które nadal podlegają dynamice stawania się ...
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7322-229-8, 9788373222298
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Źródła i przebieg zmiany politycznej w Polsce : (1980-1989) : studium historyczno-politologiczne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Źródła i przebieg zmiany politycznej w Polsce : (1980-1989) : studium historyczno-politologiczne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl