Zrozumieć psa

Jerzy Błażej Wilski, David Alderton
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zrozumieć psa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Każdy pies chce być naszym wiernym towarzyszem. Uparcie stara się przekazywać swoje myśli, pragnienia i uczucia, choć przekazy te nie zawsze są dla nas zrozumiałe. Często się zdarza, że niewłaściwy odbiór psich komunikatów, które miały pogłębić emocjonalne zbliżenie, powoduje ludzkie reakcje wzmacniające złe zachowania. Również nasze odpowiedzi bywają błędnie interpretowane. Ucząc się uważnej obserwacji i prawidłowego rozumienia języka ciała psów, zyskujemy w ich oczach, zacieśniając więź z nimi i nasycając ją znaczeniami.
Ten bogato ilustrowany poradnik wyjaśnia instynktowne zachowania psów oraz wpływ ich genetycznego dziedzictwa na powstający w ich umysłach obraz świata. Pies, pochodzący od zwierząt drapieżnych żyjących w stadach, przystosował się doskonale do samotnego życia wśród ludzi. W rozdziale zatytułowanym ?Więź z psem? wyjaśniamy, jak okazywać uczucia szczeniętom i psom dorosłym oraz opisujemy najlepsze metody wychowywania i treningu młodych zwierząt tego gatunku. Rozdział opatrzony tytułem ?Dotyk i uzdrawianie? wyjaśnia pozytywne znaczenie głaskania, czesania, masowania i kąpania psa, podkraślając korzystny wpływ tych zabiegów.
Wszystkie psy komunikują się głosem z ludźmi i innymi psami. W rozdziale ?Rozmowy z psem? interpretujemy znaczenia różnych dźwięków i elementów języka ciała. Wyjaśnienia te pozwalają dokładnie zrozumieć, co psy usiłują nam przekazać, a tym samym unikać nieporozumień. Obraz świata w umyśle psa analizujemy w rozdziale pt. ?Zmysł społeczny?. Zwracamy przy tym uwagę, iż pies, w porównaniu z ludźmi, dysponuje znacznie szerszym zakresem percepcji zmysłowej, a w szczególności słyszy więcej niż człowiek.
?Osobowość psów? ? ten rozdział poświęcamy problematyce wyboru rasy, zależnie od naszych własnych cech i warunków życia. W rozdziale ?Siła intuicji? zajmujemy się naturalnymi formami komunikacji pozazmysłowej, a w rozdziale ?Zachowania psów od A do Z? opisujemy rozwiązania ponad dwudziestu pięciu problemów występujących najczęściej w relacjach psów z ich właścicielami, takich jak agresja, zachowania destrukcyjne i hałaśliwość.
David Alderton jest uznanym międzynarodowym autorytetem w dziedzinie hodowli zwierząt domowych. Jego książki zostały przetłumaczone na 28 języków.
David Alderton jest także autorem artykułów w prasie codziennej, ilustrowanej i specjalistycznej. Prowadzi seminaria i wykłady oraz występuje w programach radiowych i telewizyjnych. Był konsultantem serii A Dog?s Life (?Życie psów?) wyświetlanej na całym świecie w Discovery Channel. Jest absolwentem Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu w Cambridge oraz autorem książki Your Cat Interpreter (Zrozumieć kota, która niebawem ukaże się nakładem wydawnictwa KDC).
ISBN: 978-83-258-0186-1, 9788325801861
Wydawnictwo: KDC
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zrozumieć psa? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@beatazet
2022-05-05
10 /10
Przeczytane
@Klementynka
2021-10-12
7 /10
Przeczytane moja bilioteczka

Cytaty z książki

O nie! Książka Zrozumieć psa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl