Zwalczanie przestępczości w Unii Europejskiej. Współpraca sądowa i policyjna w sprawach karnych

Adam Górski
Zwalczanie przestępczości w Unii Europejskiej. Współpraca sądowa i policyjna w sprawach karnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W obszarze europejskiej współpracy sądowej i policyjnej mamy dziś znaczne nagromadzenie konkurujących ze sobą instrumentów prawnych, zwłaszcza że od dnia 1 maja 2004 r. Polska wdraża i stosuje w tej dziedzinie przepisy Unii Europejskiej (III filar). Na różnych forach, w odniesieniu do poszczególnych państw, poziom współpracy przybiera odmienny charakter, w szczególności ze względu na inny stosunek do zobowiązań wspólnotowych. Zadaniem tej książki jest ułatwienie poruszania się w gąszczu nakładających się często na siebie przepisów i ułatwienie zrozumienia istoty instytucji i poszczególnych regulacji oraz przedstawienie polskich rozwiązań implementacyjnych, jeżeli takie okazały się potrzebne. Autorzy charakteryzują podstawy i instrumenty prawne przeciwdziałania m.in. korupcji, terroryzmowi, przestępczości zorganizowanej, nielegalnej imigracji, narkotykom, handlowi ludźmi oraz zwalczania tego rodzaju przestępczości. Przedstawiają także formy współpracy policyjnej między państwami, czyli EUROPOL, pościg transgraniczny. W książce omówiona także została problematyka europejskiego nakazu aresztowania, zabezpieczania dowodów i mienia na terytorium Unii Europejskiej, wzajemnego uznawania orzeczeń organów wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, współpracy sądowej w ramach Eurojustu, a także Europejskiej Sieci Sądowej. Autorami książki są osoby, których zainteresowania koncentrują się na problematyce współpracy w sprawach karnych w ramach III filaru, reprezentujące zarówno naukę (ośrodki akademickie z Krakowa, Białegostoku, Torunia i Sosnowca), jak i praktykę (Biuro Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu, UKIE, Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej w Brukseli). Całość opracowania została opatrzoną wprowadzeniem i podsumowaniem prof. Piotra Hetmańskiego - sędziego Sądu Najwyższego.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7334-568-3, 9788373345683
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zwalczanie przestępczości w Unii Europejskiej. Współpraca sądowa i policyjna w sprawach karnych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zwalczanie przestępczości w Unii Europejskiej. Współpraca sądowa i policyjna w sprawach karnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl