Zwodziciel z Sewilli i Kamienny Gość

Tirso de Molina
Zwodziciel z Sewilli i Kamienny Gość
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W Zwodzicielu z Sewilli i Kamiennym Gościu Tirso de Molina powołuje do życia tak frapujący byt literacki, że jego bohater Don Juan urasta do rangi mitu żywego po dziś dzień w świadomości zbiorowej Europejczyków. Klucz do tajemnicy tak niebywałej kariery owej siedemnastowiecznej comedii hiszpańskiej odnajdziemy w samym jej dwuczęściowym tytule, w którym autor zapowiada konfrontację dwóch światów: doczeności i wieczności. Ten pierwszy ma za tło głównie rozbawioną i kipiącą zmysłowością Sewillę, a ton nadaje mu zuchwały, bezkarnie zabawijaący się cudzym kosztem młodzian. Drugi świat, surowy jak kamień nagrobny, i jak on - niewzruszony, to domena Komandora. Filozoficzna koncepcja dzieła, a także jego kunsztowna forma artystyczna sprawiają, że ani wieki dzielące nas od jego powstania, ani przepaść ziejąca między obyczajowością tamtych czasów a naszą, nie utrudniają współczesnemu czytelnikowi lektury Zwodziciela.  
Tytuł oryginalny: El Burlador de Sevilla y Convidado de Piedra
Data wydania: 2000
ISBN: 83-86237-25-2, 8386237252
Wydawnictwo: Bagiński Wacław
Seria: Seria z Giermkiem
Stron: 126

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Zwodziciel z Sewilli i Kamienny Gość nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zwodziciel z Sewilli i Kamienny Gość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl