Życie codzienne okupanta. Warszawa i Mińsk w czasie II wojny światowej

Stephan Lehnstaedt
Życie codzienne okupanta. Warszawa i Mińsk w czasie II wojny światowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Warszawa i Mińsk w czasie II wojny światowej widziane oczami niemieckich okupantów – żołnierzy Wehrmachtu, pracowników administracji, członków SS i SD. Książka opisuje ich życie codzienne: obowiązki, zwyczaje religijne, rozrywki oraz stosunek do miejscowej ludności i odbywanej służby. Autor ukazuje rozziew między oficjalną propagandą i zaleceniami przełożonych a realnym życiem, przedstawia także ciemne strony dnia codziennego: pijaństwo, prostytucję, szmugiel czy nielegalny handel na czarnym rynku. Czerpiąc z metodologii socjologii i psychologii społecznej, próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób przeciętni niemieccy mieszczanie w krajach okupowanych wspierali zbrodniczy nazistowski terror.

Książka jest polskim wydaniem publikacji z 2010 roku, będącej efektem wieloletnich i dokładnych badań archiwalnych na materiałach, które nie zostały jeszcze omówione przez innych historyków. Przyciągnie uwagę nie tylko badaczy i specjalistów od dziejów II wojny światowej, lecz także innych czytelników zainteresowanych okupacją, postrzeganą z innej perspektywy, dotąd nam nieznanej.

Informacja o autorze/ redaktorze:

Stephan Lehnstaedt – niemiecki historyk, doktor hab. nauk humanistycznych, badacz i wykładowca akademicki. Doktoryzował się na Ludwig-Maximilians-Universität München, habilitację obronił na Technische Universität Chemnitz, w latach 2010–2016 zatrudniony w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie. Pracował także na uniwersytecie w Monachium, na Humboldt-Universität w Berlinie oraz w Londyn School of Economics. Od 2016 roku wykłada dzieje Holocaustu i studia żydowskie w Touro College Berlin. Występuje z gościnnymi wykładami również na polskich uczelniach. Jego główne zainteresowania badawcze to różne aspekty okupacji w czasie I i II wojny światowej, zwłaszcza historia Holocaustu. 

Data wydania: 2018-02-01
ISBN: 978-83-01-18310-3, 9788301183103
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 368
dodana przez: chudini0505

Autor

Stephan Lehnstaedt Stephan Lehnstaedt
Urodzony w 1980 roku w Niemczech (Monachium)
Stephan Lehnstaedt - niemiecki historyk i autor wielu publikacji, profesor na wydziale Studiów Holocaustu i Studiów Żydowskich w Touro College w Berlinie. Wykładał na Uniwersytecie w Monachium, na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie oraz w London Sc...

Pozostałe książki:

Czas zabijania. Bełżec, Sobibór, Treblinka i akcja Reinhardt
Wszystkie książki Stephan Lehnstaedt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Życie codzienne okupanta. Warszawa i Mińsk w czasie II wojny światowej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie codzienne okupanta. Warszawa i Mińsk w czasie II wojny światowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl