Życie codzienne zakonu templariuszy

Georges Bordonove
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Życie codzienne zakonu templariuszy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Zakon Świątyni osiągnął zenit swej potęgi i wpływów w połowie XII wieku. Jest to zatem wymarzony okres, aby opisać nie tyle "korę", jak to pięknie wyrażali dygnitarze i komandorzy w chwili przyjęcia postulantów, co wnętrze - jego rozmaite poziomy i wielorakie struktury. Tymczasem opis byłby niekompletny, a nawet niezrozumiały, gdybyśmy najpierw nie przedstawili szczególnych okoliczności założenia zakonu i jego szybkiego wzrostu aż do momentu, gdy osiągnąwszy bogactwo i sławę, poświęcając największą część swych ogromnych dochodów obronie Ziemi Świętej, niepostrzeżenie zastąpił władzę świecką: władzę króla Jerozolimy i jego baronów. Podczas gdy duch krucjaty wygasał, templariusze - co prawda wraz ze szpitalnikami i krzyżakami - podtrzymywali obecność chrześcijaństwa na Wschodzie, lecz za cenę jakichże ofiar!
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-60383-92-6, 9788360383926
Wydawnictwo: Replika
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Życie codzienne zakonu templariuszy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@MgorzataM
2020-02-20
7 /10
Przeczytane Y: 2018 X: Inspirująco-intrygujące Z: Uwolnione

Rzetelnie opisana historia zakonu templariuszy, naszpikowana, jak sugeruje tytuł książki, szczegółami z życia codziennego zakonników. Autor opierając się na autentycznych materiałach i wiarygodnych dokumentach przybliża w nader interesujący, często emocjonalny sposób powstanie, rozwój a w końcu smutny upadek zakonu. Niezwykle poruszający jest ostatni rozdział „Męczeństwo i koniec świątyni”, w którym śledzimy niecne knowania skierowane przeciwko zakonowi. Ale zanim do tego dojdzie mamy szansę dowiedzieć się więcej o Regule zakonu stanowiącej o obowiązkach religijnych i wojskowych braci, o ich dobrach doczesnych (których nie posiadali, wszystko należało do zakonu), o diecie, o codziennych obowiązkach, o sposobie zwracania się do współbraci, o karach za rozmaite przewiny. Niezwykle poruszająca i zajmująca historia bardzo skromnych ludzi, którzy w imię wyznawanych ideałów wyrzekali się swojej wolności.

× 6 | link |
@basiaa
2011-11-10
10 /10
Przeczytane

Dobre opracowanie oparte na dokumentach historycznych. Dowiadujemy się z niego wielu ciekawych rzeczy na temat zakonu templariuszy. Lektura godna polecenia dla zainteresowanych tą tematyką :).

| link |
TO
2009-04-03
10 /10
Przeczytane

brdzo interesująca książka

| link |
@Klementynka
2021-06-15
7 /10
Przeczytane historia literatura francuska

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie codzienne zakonu templariuszy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl