Życie Conrada-Korzeniowskiego. Tom 2

Zdzisław Najder
Książka Życie Conrada-Korzeniowskiego. Tom 2
Książka Życie Conrada-Korzeniowskiego. Tom 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Joseph Conrad-Korzeniowski był postacią niezwykłą: Polak, który został znakomitym pisarzem angielskim, chociaż język angielski poznał dopiero jako człowiek dorosły; zawodowy oficer marynarki, który nagle zrezygnował ze służby na morzu i został literatem; szlachcic z Ukrainy, który wszedł do grona najwybitniejszych pisarzy tradycyjnie mieszczańskiej literatury. "Życie Conrada-Korzeniowskiego"-to pierwsza biografia tego autora w języku polskim, która zainteresuje nie tylko specjalistów, ale wszystkich miłośników autora "Lorda Jima" oraz tych, których pasjonują złożone związki między życiem a twórczością pisarzy. Autor, historyk literatury, zbierał materiały do tej książki od lat przeszło dwudziestu, penetrując archiwa amerykańskie, angielskie, francuskie, polskie i radzieckie. Wykorzystał także wiele nie ogłoszonych dotąd listów Conrada. Nigdy dotąd w publikacjach o Conradzie nie przedstawiono tak dokładnie życiorysu Korzeniowskiego, jego rodziny, przyjaciół, warunków, w jakich pisał, okoliczności, w jakich podejmował ważne decyzje życiowe, a także kształtowania się poglądów filozoficznych, moralnych i politycznych pisarza, który zawarł w swych książkach tyle piękna i tyle mądrości.  
Data wydania: 1980
ISBN: 83-06-00171-0, 8306001710
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Ludzie Żywi
Kategoria: Biografia
Stron: 445

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Życie Conrada-Korzeniowskiego. Tom 2 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie Conrada-Korzeniowskiego. Tom 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}