Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora

Ryszard Horowitz
Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Powojenny Kraków, artystyczne kręgi, początki legendarnej Piwnicy pod Baranami. Nowy Jork niczym z serialu „Mad Men” – miasto jazzu, wielkich marzeń i nieograniczonych możliwości. Wszystko to poprzedzone przejściem przez piekło getta i obozów koncentracyjnych.

W swojej autobiografii Ryszard Horowitz, najsłynniejszy polski fotograf i jeden z pionierów współczesnej reklamy, opowiada o przypadku i przeznaczeniu, o trudnej drodze do sukcesu i sile wielkiej miłości. Odkrywa przed nami kulisy bezwzględnego świata show-businessu, mówi o wieloletniej przyjaźni z Romanem Polańskim, o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andym Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.

„ŻYCIE NIEBYWAŁE” ZAWIERA FOTOGRAFIE Z ARCHIWUM RODZINNEGO I ZNAKOMITE PRACE AUTORA.
Data wydania: 2014-11-19
ISBN: 978-83-240-3183-2, 9788324031832
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Autobiografia
Stron: 400
dodana przez: ReginaCatta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@adam_miks
2021-03-11
Przeczytane

Ryszard Horowitz to fotograf światowej klasy, sam się nazywający fotokompozytorem. Prekursor komputerowego przetwarzania fotografii, współzałożyciel amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA.
Urodził się tuż przed wybuchem II Wojny Światowej, 5 maja 1939 roku. Cudem przeżył pobyt w getcie i obozach koncentracyjnych. Odnaleziony przez matkę dzięki radzieckiemu filmowi propagandowemu.
„Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora” Ryszarda Horowitza, zaczynają się, w roku 1945. Można zatem powiedzieć że zdradziłem to, co przeczytacie w dalszej części opowieści. Ale tylko małą garść wiedzy. Uwierzcie: Ryszard Horowitz scharakteryzował lata wojny głębiej niż ja w poprzednim akapicie.
Warto w tym miejscu powiedzieć o znajomości Horowitza z Romanem Polańskim, znanym obecnie reżyserem, wówczas chłopakiem bez miejsca na ziemi. Rodzice Ryszarda zaadoptowali Romka na pewien czas.

Oczywiście nie mam zamiaru streszczać opowieści Horowitza. Po pierwsze: streszczenie czterystu pięćdziesięciu stron nie ma sensu, poza tym piszę właśnie coś w rodzaju recenzji. Mając na uwadze początek biografię wspomnę Hitchocka. Ten mistrz horroru mówił: „Każda powieść ( film) powinien zacząć się od wybuchu wulkanu. A potem napięcie powinno wzrastać”. Tak właśnie jest w „Życiu niebywałym”. Wraz z kolejnymi rozdziałami, uczestnicząc w życiu Horowitza, jesteśmy świadkami niebywałych wydarzeń. Czyli napięcie wzrasta.
Ukończył krakowskie Państwowe Liceum Sztuk Plast...

{}× 7 | Komentarze (1) | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl