Mechanizm Serca Malzieu Mathias

Okładka Mechanizm Serca
autor:
Malzieu Mathias
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2010
ISBN:
9788324714131

Opis

W najzimniejszy dzień w dziejach świata, 17 kwietnia 1874, w Edynburgu rodzi się Jack. Chłopiec ma zamarznięte serce. By przeżył, ekscentryczna doktor Madeleine wszczepia mu mechanizm zegara z kukułką. Jackowi nie wolno się tylko zakochać, bo wówczas jego serce pęknie na zawsze. Ale nie da się żyć bez miłości... Delikatnie zabawna, imponująca wyobraźnią, mądra i czuła bajka - nie bajka o wielkich uczuciach, nietolerancji, zazdrości i psikusach losu, na które czasem pomaga... koktajl z łez.
<..br />Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Mathias Malzieu oprócz tego, że pisze książki jest także liderem i współzałożycielem francuskiej grupy rockowej Dionysos. Napisał takie utwory jak ,,Mechanizm serca” i ,,38 mini westerns”. Ja miałam szansę przeczytać tylko jedną jego książkę i jestem zachwycona. Pierwszy raz gdy zobaczyłam okła... więcej »
Dawno, dawno temu. Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami… Tak rozpoczyna się większość klasycznych baśni. „Mechanizm serca” nie jest jednak baśnią klasyczną , jest książką wyjątkową. To baśń, która przeznaczona jest dla czytelników dorosłych, dojrzałych, którzy bez trudu są w stanie rozszyfro... więcej »
„Czuję jakby we mnie padał deszcz, a jednocześnie świeciło słońce.” Baśń dla dorosłych-jak określają tę książkę czytelnicy, z powodzeniem można podsumować powyższym cytatem. Autor zawarł w książce, szereg wyraźnych sentencyjności. Francuski pisarz Mathias Malzieu, pod osłoną bajkowej woal... więcej »
Książka „Mechanizm Serca” jest baśnią dla dorosłych czytelników, tak przynajmniej mówi napis na okładce, osobiście nie jestem dorosłą osobą, ale książka została mi polecona w bibliotece, no i nie zawiodłam się na niej. Mathias Malzieu jest wokalistą popularnego zespołu rockowego Dionysos oraz ... więcej »
16 kwietnia 1874 rok, Edynburg. W najzimniejszy dzień w dziejach świata, na świat przychodzi mały chłopiec - Jack. Jest jednak mały problem. Serce chłopca zamarzło, więc by go uratować Doktor Madeleine 'podłącza' do jego serca mały zegar z kukułką, który nieustannie tyka. Chłopiec zostaje porzuco... więcej »
„Mechanizm Serca” to baśń dla dorosłych, autorstwa Malzieu Mathias’a, wokalisty zespołu Dionysos. Przeglądając Fintę, natknęłam się na ciekawą okładkę, a tytuł zaintrygował mnie jeszcze bardziej. Kiedy przeczytałam opis, wiedziałam już, że to jedna z książek, które po prostu muszę przeczytać. ... więcej »
Mathias Malzieu jest wokalistą francuskiego zespołu rockowego Dionysos, który założył wraz ze szkolnymi przyjaciółmi. Dla mnie jest postacią dość tajemniczą, gdyż poza informacją o zespole nie znalazłam o nim żadnych informacji. Równie tajemniczy jest film na podstawie jego książki „Mechanizm ser... więcej »
Głównym tematem jest miłość, jednak osoby, które zostały nią połączone są dość niezwykłe. Jack urodził się z zamarzniętym sercem, które trzeba było zastąpić zegarem z kukułką. Dziewczyna jest utalentowaną tancerką, jednak niemal nic nie widzi, a nie lubi chodzić w okularach. Po ich pierwszym spot... więcej »
Serce kruche jak szkło
Recenzent: ignotumque
Ta niepozorna, malutka książeczka, leżąc gdzieś na księgarskiej półce, może przyciągać wzrok. Ma przepiękną okładkę i baśniowy opis z tyłu – jest profesjonalnie wydana, to fakt. Często jednak takie zewnętrzne dopracowanie nie idzie w parze z równie dobrą treścią. Tu jest inaczej – „Mechanizm serc... więcej »
Dodali do kolekcji
zabierajsie
Betsy93
iska40
natbergstrom
arwenka2222
Julianne
panika0
mcmarcus
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
"Jedyną rzeczą (...), która pozwoli Ci uwieśc kobietę Twoich marzeń, jest Twoje serce."

Dodane przez winterolmostover

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!