Nadciąga burza. Strażnicy historii Damian Dibben

Okładka Nadciąga burza. Strażnicy historii
autor:
Damian Dibben
wydawnictwo:
Egmont
data wydania:
2012
ISBN:
9788323752028

Opis

Rodzice Jake’a Djonesa zaginęli bez wieści i nie wiadomo, w jakim są miejscu na Ziemi i w jakim momencie historii. Jake poznaje ich zdumiewający sekret: oboje należą do Tajnych Służb Straży Historii, stowarzyszenia, którego członkowie podróżują przez stulecia, aby udaremniać poczynania złoczyńców manipulujących przy dziejach świata. W poszukiwaniu rodziców Jake przenosi się z Londynu XXI wieku do dziewiętnastowiecznej Francji, gdzie trafia do Punktu Zero, głównej siedziby strażników historii. Tam.. poznaje barwną grupę młodych agentów i wraz z nimi wyrusza do epoki renesansu, aby podjąć misję ratowania dziejów przed złowrogim Zeldtem, który zamierza zniszczyć świat, jaki znamy. Przeszłość jest w niebezpieczeństwie i tylko Jake Djones może ją ocalić!

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

W pierwszej chwili książka łudząco przypominają inną lekturę - "Strażników Veridanu" czy jednak na pewno ? Owszem tematycznie oba cykle są bardzo zbliżone jednak mimo całej mojej sympatii do cyklu wydanego przez Jaguara muszę przyznać, że książka Dibbena w porównaniu wypada zdecydowanie korzyst... więcej »
Damian Dibben pracował jako scenarzysta przy rozmaitych projektach filmowych. Wśród wielu pasji jakim się oddaje poza pracą, najważniejsze miejsca zajmują historia starożytna, nauki przyrodnicze oraz powieści przygodowe. "Strażnicy historii. Nadciąga burza" to jego pierwsza powieść a już stała si... więcej »
Książek traktujących o podróży w czasie jest wiele. Ostatnia powieść, którą czytałem i dotykała tego tematu to "Strażnicy Veridianiu" Marianny Curley, która na pierwszy plan wyniosła płaski, irytujący i beznadziejny wątek. Tak więc dobrych skojarzeń z książkami o podróżowaniu w czasie nie miałem,... więcej »
Dla mnie właśnie ta ksiazka tym była :) W przyjmeny sposów podróżowalam przez wieki, rozne ciekawe miejsca. Podziwiałam piekne ubiory i otaczajacą rzeczywistosc :) A to wszystko osnute wartka akcja i dowcipem. Polecam każdemu bez wzgledu na wiek. więcej »
„Historia zmienia się nieustannie. Nie jest jak prosta linia. To raczej skomplikowana, wciąż ewoluująca struktura”.* Jeżeli sądzisz, że czas jest stałym punktem w którym się znajdujemy, to jesteś w ogromnym błędzie. Można nim nie tylko dowolnie manipulować, ale też cofnąć się i zmieniać według... więcej »
Przeszłość i teraźniejszość są zawsze w jakiś sposób ze sobą powiązane. Co by było gdybyśmy mogli zmieniać bieg przeszłości? Gdybyśmy mogli podróżować w czasie? Za pewne skutki takich wędrówek widzielibyśmy teraz. Ale gdyby tak każdy chciałby zmienić to co zrobił źle. Chciałby naprawić swój błąd?... więcej »
Warto
Recenzent: Iv
W ostatnim okresie na rynku książkowym pojawia się coraz więcej publikacji nawiązujących do podróży w czasie. Możliwość przeżycia takiej przygody, chociażby tylko na kartkach książki, staje się coraz bardziej atrakcyjna. Taką okazję daje nam debiutujący w roli pisarza, Damian Dibben, który do te... więcej »
Jest normalny szkolny dzień, a ty wracasz do domu. Biegniesz właśnie przez Greenwich Park gdy dwaj podjerzani mężczyźni blokują Ci drogę. Każą Ci pójść ze sobą, gdy odmawiasz porywają Cię przy pomocy chloroforum. Budzisz się w samochodzie, nie wiesz gdzie jesteś, co się stało i dlaczego Cię porwa... więcej »
Miał trochę racji „The Observer”, twierdząc, że czytając „Strażników Historii” ma się do czynienia z następcą „Harry’ego Pottera”. Może nie takim pełnoprawnym i niekwestionowanym, jednak na pewno z sensownym pretendentem do tytułu. Bo chociaż historia jest tu całkiem inna, to mamy podobnie tworzo... więcej »
Lubię fantastykę młodzieżową oraz książki przygodowe, dlatego moją uwagę przyciągnęła powieść „Nadciąga burza” Damiana Dibben. Jest to pierwszy tom trylogii „Strażnicy Historii”, który zdobył uznanie niemałej rzeszy czytelników na całym świecie. Kilka słów o treści... Bohaterem jest nastolatek... więcej »
"Historia potrafi być magiczna ponad wszelkie wyobrażenie, ale bywa także miejscem pełnym nieopisanej grozy". Damian Dibben pracował jako scenarzysta przy rozmaitych projektach filmowych, takich jak Upiór w operze i Kot w butach. Jego własny scenariusz, Seventh Heaven, ma wejść do produkcji ni... więcej »
Romansu z podróżami w czasie ciąg dalszy. Tym razem sięgnęłam po pierwszy tom serii „Strażnicy historii” autorstwa Daniela Dibbena – „Nadciąga burza”. W Polsce wydawcą tej bestsellerowej powieści jest Wydawnictwo Egmont. Co się z tym wiąże? Obłędna okładka, dbałość o detale i spełniająca swą po... więcej »
Rodzice czternastoletniego Jake’a zaginęli, a jest to o tyle straszne, bo zaginęli gdzieś w odmętach historii świata. Mogą być wszędzie, a co straszniejsze w każdym czasie, wieku, momencie historii. Jedna pochmurna noc, w której młody chłopiec został „porwany” zmienia wszystkiego w jego życiu, bo... więcej »
The Observer podsumowało tę książkę w jednym zdaniu: "Następca Harry'ego Pottera". Jako że na Harrym się wychowałam i uwielbiam tę serię, postanowiłam sprawdzić, co przyszykował dla nas Damian Dibben i czy rzeczywiście "Strażnicy historii" to taka świetna książka. Pewnego dnia Jake Djones zo... więcej »
Dodali do kolekcji
lilencia
lolami
kasiulek1118
xVariax
Ruczek
tala86
anna.urbanska
Tosia15
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!