Chcę, żebyś wiedział recenzja

Chcę żebyś wiedział ♡

Autor: @livmelodibookskontakt ·3 minuty
2022-02-24
Chcę żebyś wiedział ♡

Amanda z początku jest nieśmiałą i wycofaną dziewczyną.
W życiu została bardzo pokrzywdzona.
Będąc 12-letnią nastolatką straciła na skutek wypadku samochodowego oboje rodziców.
Wtedy opiekę nad nią przejął straszy brat Jason.

Jeśli myślicie, że historia opowiadać będzie o przygodach dwójki rodzeństwa, to jesteście w wielkim błędzie.

Po zaledwie chwili pojawiają się nowe, szokujące informacje o tajemniczym zniknięciu Jasona.

Wiadomość przekazana przez policjantów wbiła główną bohaterkę w niemałe osłupienie.

Samochód jakim jechał spłonął, a ciała nie odnaleziono.

Dziewczyna nie mogła w to uwierzyć. Odtrąciła znajomych i zamknęła się w czterech ścianach.
Jedynym wsparciem była dla niej Maya - drugoplanowa, chodź ważna wspierająca bohaterka.

Mijają dwa lata od tragicznego zdarzenia.
Ami (woli by tak do niej mówili) z niechęcią obchodzi swoje dwudzieste drugie urodziny.
Wpada do niej w odwiedziny przyjaciółka i przekazuję jej zawiadomienie o wznowieniu śledztwa.

Nie tracąc ani chwili dłużej wraz z detektywem Stonem lecą do słonecznego Miami w poszukiwaniu brata.

W głowie dziewczyny pojawia się wiele zagadnień.
Co on tam robi?
Czemu nie wrócił?
Czym się teraz zajmuje?

Na te pytania Ami znajdzie odpowiedź, gdy odnajdzie Jasona.

Po parunastu godzinach spędzonych w samolocie, Amanda w końcu opuszcza pokład.

Wszystko co dotąd kojarzyła,
zmienia się...

Książka jest bardzo dobrze napisanym debiutem.
Da się wszystko zrozumieć, język nie jest trudny.
Odziwo szybko się czyta.

Ami to bohaterka na pozór skomplikowana, ale także dobrze opisana.
Otwiera się powoli na nowych znajomych, a jej przemiana jest niesamowita - to osoba nie do poznania.
Nie da sobie w kaszę dmuchać.
W dniu, w którym Ami dostaje informacje o nowych poszlakach związanych z zaginięciem brata wierzy, że to prawda.
Nie poddaje się, dopóki go nie odnajdzie.
Jest uparta, stanowcza, chodź w głębi duszy również zakochana w najlepszym przyjacielu brata.

Finn to postać tajemnicza.
Na początku nie jest zadowolony z przyjazdu dziewczyny.
Trzyma ją na dystans, dopóki nie zmienia zdania na jej temat.
To bohater, którego nie trudno polubić - ja z pewnością darzę go sentymentem.
Porzucił dawne życie w tyle, chodź jego przeszłość była nie tylko ciekawa, co wręcz przerażająca - miałam wiele teorii odnośnie nietypowego zachowania Finna, ale tego co napisała Aleksandra Muraszka kompletnie się nie spodziewałam.

Jason jest przykładem idealnego, starszego rodzeństwa.
Boi się o swoją siostrę, odradza jej i nie pozwala brać udziału w brudnych akcjach.
To jest zdecydowanie mój ulubiony bohater ✩

Kate - cudowna i moja ulubiona bohaterka.
Od razu ją polubiłam.
Relację z Ami jak i jej bratem są świetne - fragmenty z nią najbardziej mi się podobały.

Maya - co tu dużo mówić?
Jak już wspominałam - najlepsza oraz jedyna wierna przyjaciółka głównej bohaterki, która jest energiczną postacią.

Oprócz nich pojawiają się jakieś dodatkowe postacie poboczne, które uzupełniają tą część.
Coś czuję, że w kolejnych tomach będzie na ich temat nieco więcej, bo tutaj nie za często się pojawiały.

Zaciekawił mnie wątek śledztwa, który swoją drogą był niezły, choć w mojej opinii jest on za szybko poprowadzony.
Chciałbym troszkę dłużej pozostać w takiej niepewności i razem z bohaterką spokojnie szukać Jasona.

W książce pojawia się pod prawie sam koniec jedna pikantna scena.
Obawiałam się, że będzie gorzej, ale nie jest źle.
To zostało w jasny sposób przedstawione i jako młodsza czytelnika nie mam zastrzeżeń.

Bardzo cieszę się, że autorka nie dodawała jakiś głupich, bezsensownych rozdziałów, które kompletnie by nie pasowały do głównego wątku.
Fajnie wszystko prowadziła :)

Sam pomysł był dobry.
Ponadto genialnie opisany.
Akcje trzymają w napięciu.
Nie wiadomo co za chwilę, może się wydarzyć.

Jestem bardzo ciekawa tego, jak potoczą się dalsze losy - końcówka pozostawiła po sobie mały niedosyt.

Lekka, przyjemna książka, która jako debiut wypadła bardzo dobrze ♡
_
Za możliwość przeczytania/wysłania książki dziękuję bardzo autorce @aleksandra.muraszka oraz @wydawnictwo_novaeres

Data przeczytania: 2022-02-24

Aleksandra Muraszka
8.2/10
Cykl: Chcę, żebyś wiedział, tom 1

Droga do miłości bywa śmiertelnie niebezpieczna. Ami, młoda dziewczyna z Nowego Orleanu, wyrusza do słonecznego Miami, by rozwiązać zagadkę śmierci swojego brata. Na miejscu czeka na nią niespodzian...

Aleksandra Muraszka
8.2/10
Cykl: Chcę, żebyś wiedział, tom 1

‘Chcę, żebyś wiedział’ - niezwykła historia przeciągnięta emocjami. Dodatkowo jest to debiut literacki Aleksandry Muraszek i po jego przeczytaniu już wiem, że kolejne książki autorki biorę w ciemno. ...

@ksiazkowy_mruczek @ksiazkowy_mruczek

Zdarza Wam się oceniać książkę po okładce? Ja staram się tego nie robić, jednak gdy, w czasie promocji widziałam okładkę „Chcę, żebyś wiedział”, sugerowała mi ona romans w sielskim klimacie, może gdz...

@grazyna.podbudzka @grazyna.podbudzka

Pozostałe recenzje @livmelodibooksko...

W stolicy kwiatów
W stolicy kwiatów Ӝ̵̨̄

W stolicy kwiatów Ӝ̵̨̄ Motoharu Tsujimura oraz Akira Hasumi są od dzieciństwa bliskimi przyjaciółmi. Obydwoje uwielbiają spędzać ze sobą każdą wolną chwilę, ale jest ma...

Recenzja książki W stolicy kwiatów
Atelier spiczastych kapeluszy #9
Atelier spiczastych kapeluszy 9 ✧

Atelier spiczastych kapeluszy 9 ✧ W trakcie trwania Święta Srebrnej Nocy Zakon Ładu Magicznego cały czas czuwa nad hucznym wydarzeniem, które zostało zorganizowane w Ez...

Recenzja książki Atelier spiczastych kapeluszy #9

Wszystko, co widziałeś
„Kość do kości. Krew do krwi. Ciało do ciała.”
@zaczytana.a...:

"Wszystko, co widziałeś" to coś więcej niż tylko kolejny kryminał. To wciągająca, wielowątkowa opowieść, która wciąga c...

Recenzja książki Wszystko, co widziałeś
Harry Potter i Czara Ognia
Harry Potter i Czara Ognia
@marta.uler:

Czwarta już w kolejności część przygód Harry'ego Pottera jaką jest Harry Potter i Czara Ognia. W tym przypadku najpierw...

Recenzja książki Harry Potter i Czara Ognia
Rozruszaj swój mózg
W zdrowym ciele zdrowy duch
@Jezynka:

Mówi się: „w zdrowym ciele zdrowy duch”. I choć to prawda znana od stuleci wielu z nas jest na bakier jeśli chodzi o re...

Recenzja książki Rozruszaj swój mózg