Czarodzieje Skrzydła Nocy recenzja

CYKL KRUCZY DWÓR GEOFFREY HUNTINGTON

Autor: ·1 minuta
2019-12-22
CYKL KRUCZY DWÓR GEOFFREY HUNTINGTON

Dobra i bardzo klimatyczna groza dla młodzieży, rodem prosto z rodziny Adamsów. Dużo potworów, magii i tajemniczych postaci, z którymi nigdy nie wiadomo, po czyjej stronie stoją.

Nastoletni Devon po śmierci ojca przeprowadza się do małej miejscowości o specyficznej nazwie - Bieda. Ma tam zamieszkać w Kruczym Dworze - zamczysku położonym na klifie. Ma tam też poznać swoje przeznaczenie oraz wyjaśnić, skąd wzięły się u niego tajemnicze moce, którymi włada.
Dowiaduje się, że pochodzi z rodu czarodziejów Bractwa Skrzydła Nocy, który od trzech tysięcy lat para się magią i mistycyzmem.

Narracja przyjemna, bardzo bogata i dość szybka akcja - nie można się tu nudzić. Są czary, są Otchłanie, są podróże w czasie i wiele innych, niekoniecznie przyjemnych rozrywek.

Polecam całą serię - na razie są 3 tomy, ale ostatni ewidentnie kończy się zapowiedzią dalszych creepy przygód.

Seria:

1. Czarodzieje Skrzydła Nocy - w roli głównej nasz młody bohater vs.  Jackson Muir - Szaleniec.

2. Władczyni demonów - w roli głównej nasz młody bohater vs. czarownica z piekła rodem, Isobel Apostata, żyjąca w XVI wieku.

3. Krwawy księżyc - w roli głównej nasz młody bohater vs. klątwa, tajemnicza czarodziejka i wilkołak.

Geoffrey Huntington
Cykl: Kruczy Dwór, tom 1
Seria: Fantasy (Rebis)

Pierwszy tom cyklu należy do rodu czarodziejów Bractwa Skrzydła Nocy, od trzech tysięcy lat praktykującego magię i mistycyzm.

Geoffrey Huntington
Cykl: Kruczy Dwór, tom 1
Seria: Fantasy (Rebis)

Narzeczona bez zobowiązań
Zagubione dusze
@jagodabuch:

"Narzeczona bez zobowiązań" autorstwa Eweliny C. Lisowskiej to romans historyczny, który przenosi czytelnika w drugą po...

Recenzja książki Narzeczona bez zobowiązań
Księgarenka na Miłosnej
Ukojenie po ciężkim tygodniu
@mariola1995.95:

“Księgarenka na Miłosnej” jest uroczą powieścią obyczajową osadzoną w czasach współczesnych. Trzydziestoletnia Aleksan...

Recenzja książki Księgarenka na Miłosnej
Walerka i bohaterki Jastry
Mali bohaterzy to też bohaterzy.
@maciejek7:

"Walerka i bohaterki Jastry" to druga część z serii "Borkowie i kaszubskie przygody" autorstwa Darii Kaszubowskiej. Nie...

Recenzja książki Walerka i bohaterki Jastry