Szepty. Audioantologia poetycka recenzja

Głos w ciszy: odkrywanie intymnych szeptów w wierszach

Autor: @jagodabuch ·2 minuty
2024-10-21
Skomentuj
16 Polubień
"Szepty" to zbiór utworów, który zaskakuje różnorodnością tematów, stylów i nastrojów, a jego autorzy doskonale uchwycili istotę intymności i emocji, jakie towarzyszą szeptom, zarówno w relacjach międzyludzkich, jak i w wewnętrznych zmaganiach z samym sobą.

Wiersze, jak te autorstwa Joanny Baranowskiej, z wdziękiem odkrywają subtelności życia. Jej utwór "Wdzięczność" wyraża delikatność chwil, kiedy noc otula nas swoim spokojem, a "Niemądrość" konfrontuje nas z chaosem myśli i emocji, które mogą wywrócić nasze życie do góry nogami. Baranowska doskonale balansuje między refleksją a uczuciowością, wplatając w swoje wiersze głębokie przemyślenia na temat ludzkiego doświadczenia.
Urszula Bauer w swoich wierszach, takich jak "Najczulsza struna", eksploruje temat piękna i talentu. Jej słowa mają melodyjny, niemal muzyczny charakter, tworząc obrazy, które zapadają w pamięć. Bauer z jednej strony wzywa do odkrywania siebie, z drugiej zaś ukazuje kruchość naszych pragnień. Wiersz "Motyla ważkość" przenosi nas w stan beztroski, unosząc nas ku marzeniom i pragnieniom, co jest niezmiernie inspirujące.
Cezary Żarna w swoich wierszach jest mistrzem intymnych, czułych refleksji. W "Opuszkiem palca" i "Pudełku wielkości serca" przedstawia relacje, które są jednocześnie bliskie i delikatne. Jego obrazy dotykają zmysłów i serca, a emocje wyrażone w prostych, ale wymownych słowach, stają się bliskie każdemu, kto kiedykolwiek doświadczył miłości lub tęsknoty.
Justyna Kasprzyk w wierszu "Zwyczajnie" porusza temat miłości i oczekiwań, co sprawia, że jej teksty są autentyczne i pełne prawdziwych emocji. Użycie prostych, codziennych fraz w jej poezji sprawia, że każdy może się z nią utożsamić. Z kolei Magdalena Łubkowska w "Szeptunce" i "szeptach pod skórą" tworzy obrazy niezwykłej subtelności, eksplorując głębokie połączenie z naturą oraz ciche szeptanie wewnętrznych myśli.
Warto również zwrócić uwagę na interpretacje wierszy, które nadają im nowy wymiar. Lektorzy: Aneta Mazurek oraz Czarek Papaj, czytając te utwory, wnieśli do nich wyjątkowy wyraz i głębię. Ich interpretacje wzmocniły przekaz poezji, sprawiając, że słowa nabrały nowego znaczenia. To nie tylko lektura, ale także prawdziwe doświadczenie artystyczne, które angażuje słuchacza i pozwala mu wniknąć w emocje zawarte w wierszach.


Audioantologia "Szepty" to nie tylko zbiór pięknych wierszy, ale także podróż przez różnorodne ludzkie uczucia i myśli. Autorzy posługują się językiem, który wplata w siebie emocje, tworząc głębokie i refleksyjne obrazy, które pozostają w pamięci czytelnika. Ich wiersze przywołują wspomnienia, a zarazem otwierają nowe horyzonty, zmuszając nas do zastanowienia się nad własnym życiem i relacjami.
Wszystkie te teksty łączą się w harmonijną całość, tworząc almanach, który zachęca do refleksji nad ulotnością chwil, pięknem słów oraz siłą szeptu, który może być zarówno wyrazem miłości, jak i wołaniem o zrozumienie. "Szepty" to niezwykła lektura dla wszystkich, którzy pragną zanurzyć się w świat poezji i doświadczyć głębokich emocji, jakie niesie ze sobą.

Współpraca z Poezja Ma Głos.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2024-10-19
× 16 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Szepty. Audioantologia poetycka
Szepty. Audioantologia poetycka
Natalia Owsiana-Bilska, Joanna Baranowska, Urszula Bauer, Jagoda Buch ...
9/10

Poezja ma Głos! Można posłuchać: @Link

Komentarze
Szepty. Audioantologia poetycka
Szepty. Audioantologia poetycka
Natalia Owsiana-Bilska, Joanna Baranowska, Urszula Bauer, Jagoda Buch ...
9/10
Poezja ma Głos! Można posłuchać: @Link

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @jagodabuch

Kwiaty samobójców
Na krawędzi rzeczywistości i snów: „Kwiaty Samobójców”

Luko Czakowski, znany z nietuzinkowego podejścia do narracji wizualnej, w swoim najnowszym komiksie „Kwiaty Samobójców” zabiera czytelników w podróż przez meandry ludzki...

Recenzja książki Kwiaty samobójców
Krzyk rzeki
W mroku Odry

Agnieszka Kaźmierczyk w powieści „Krzyk rzeki” wciąga czytelnika w mroczny, pełen tajemnic świat, w którym granice między rzeczywistością a fantazją zaczynają się zacier...

Recenzja książki Krzyk rzeki

Nowe recenzje

Tylko dobre wiadomości
Z optymizmem patrzeć w przyszłość
@Moncia_Pocz...:

Już dość dawno nie sięgałam po książki Agnieszki Krawczyk, choć kiedyś czytywałam je systematycznie. Postanowiłam nadro...

Recenzja książki Tylko dobre wiadomości
Pomiędzy wiarą a przekleństwem
Jestem oczarowana
@stos_ksiazek:

Ależ wyciągnęłam się w tę książkę. Po prostu przepadałam! Nie spodziewałam się, że „Pomiędzy wiarą a przekleństwem” Joa...

Recenzja książki Pomiędzy wiarą a przekleństwem
Wegetarianka
Od wegetarianizmu do choroby psychicznej
@sweet_emily...:

Miałam się zachwycić, a pozostał niesmak, rozdrażnienie i ścisk w żołądku. Podjęcie decyzji, aby zostać wegetarianką w...

Recenzja książki Wegetarianka